در گفت‌و‌گوی گسترش‌نیوز با کارشناس بیمه مطرح شد:

افزایش قیمت بیمه شخص ثالث با راننده محور شدن + جزئیات

یک کارشناس بیمه گفت: در صورت راننده محور شدن بیمه شخص ثالث نرخ این نوع بیمه بالا می‌رود.

گسترش‌نیوز: اسماعیل فلاح، کارشناس حوزه بیمه در مورد راننده محور شدن بیمه شخص ثالث خودرو اظهار کرد:  در زمینه بیمه شخص ثالث و راننده محور شدن آن، الگوی آن را از کشورهای اروپایی گرفته‌ایم. در حال‌ حاضر بیمه‌های شخص ثالثی که فروخته می‌شوند تنها بر اساس نوع خودرو هستند و هیچ توجهی به راننده، شخصیت، سوابق تحصیلی، علمی و کاری نمی‌شود. اگر بخواهیم بر اساس راننده محور بودن حق بیمه را مشخص کنیم طبیعتا در نرخ آن تاثیر خواهد گذاشت. لازم به ذکر است که در کشورهای اروپایی ۵۰ آیتم برای مشخص کردن حق بیمه وجود دارد.

bimebadane3.jpg

وی ادامه داد: زمانی که به سمت راننده محور شدن بیمه‌های شخص ثالث حرکت می‌کنیم خواه ناخواه حق بیمه‌ها افزایش پیدا خواهد کرد. مگر این که بخواهیم یک روش دیگر یا بومی را در کشور پیاده‌سازی کنیم که در آن صورت شرایط فرق می‌کند. وقتی در مورد سن، تحصیلات، میزان مسافرت، خانه‌دار بودن و بسیاری از موارد دیگر صحبت می‌کنیم در نرخ بیمه تاثیر می‌گذارد.

فلاح در پایان گفت: تقریبا یک سال و نیم الی ۲ سال است که در مورد راننده محور شدن بیمه شخص ثالث در ایران صحبت می‌شود. طبیعتا اگر افزایش حق بیمه صورت بگیرد ریزش بیمه‌گذار خواهیم داشت و مردم نیز ضرر می‌کنند. بهتر است قبل از انجام این کار، راننده محور شدن روی بیمه بدنه انجام شود.

دیدگاه‌ها  

+2 #8 Bineshan 1398-08-17 11:51
لطفا کمی هم به افزایش کیفیت خودروها و ارزش قائل شدن برای جون آدمها فکر کنیدو عمل کنید
فقط پول اضافه گرفتن از مردم و سرلوحه کارتون ق تردید.
نقل قول کردن
+3 #9 فقط دزد نیستم 1398-08-17 13:00
خواهشا مثل کشورهای اروپایی پول نفت گاز مارا بریزید به حساب و دین مذهب و سیاست را با هم غاطی نکنید مشکلی نیست جاده هاتونم که مثل پشت شتره، درست کنید شما حتی یک بزرگ راه استاندارد جهانی هم ندارید.در این صورت مشکلی نیست
نقل قول کردن
0 #10 فربد 1398-08-18 02:36
آخه چیمون مثل کشورای اروپایی سطح رفاح درامد امکانات جاده خودرو
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید