عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد؛

از سال ۶۹، سرانه درمان بیمه‌شدگان پرداخت نشده است!

عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی از عدم پرداخت سرانه درمان بیمه شدگان تامین اجتماعی انتقاد کرد و گفت: از سال ۶۹ تا کنون وزارت بهداشت سرانه درمان را پرداخت نکرده است.

گسترش نیوز: اکبر شوکت عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی در مورد سرانه درمان بیمه شدگان تأمین اجتماعی گفت: هر سال نمایندگان مجلس برای ۴۳میلیون نفر تحت پوشش تامین اجتماعی سرانه درمان در نظر می‌گیرند و از سال ۶۹ که قانون الزام به تصویب رسیده تا کنون وزارت بهداشت حتی یک ریال به تأمین اجتماعی پرداخت نکرده و در مجموع حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان می‌شود و سؤال اینجاست که سرانه درمان ۴۳ میلیون بیمه شده کجاست؟

عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: موضوع سرانه درمان بیمه شدگان تامین اجتماعی را بارها مطرح و تذکر داده‌ایم اما نتیجه‌ای در بر نداشته و همچنان وزارت بهداشت از پرداخت آن طفره می‌رود.

وی ادامه داد: نمکی که زمانی به نحوه اجرای طرح تحول سلامت انتقاد می‌کردند، الان که وزیر بهداشت شده‌اند نباید به گونه‌ای باشد که افرادی که طرح را اجرا کردند مدیریت کنند و او قرار بود طرح را مدیریت کند و نظام ارجاع و پزشک خانواده که پایه‌های اصلی طرح تحول بودند کاملا فراموش شد و تمام منابع طرح تحول صرف هتلدینگ بیمارستان‌ها و افزایش درآمد پزشکان جراح شد، قرار بود تغییراتی داده شود اما متاسفانه شاهد هیچگونه اقدامی در این خصوص نبودیم.

به گفته شوکت، چنانچه سهم درمان بیمه شدگان تامین اجتماعی پرداخت شود ارائه خدمات و وضعیت پرداخت مطالبات مراکز درمانی بهتر خواهد شد.

دیدگاه‌ها  

0 #1 اکبر 1398-06-28 19:25
ایکاش، فقط سرانه بود، چندین تیلیارد از زمان تاسیس دولت از صندوق برداشت کرده و بجاش شرکت‌های ورشکسته را واگذار کرده و در همین راستا باز مدیرانی که به مدیریت اکثر اون شرکت ها گماشته شده یک عده نالایق وابسته به حکومت هستند پ اکثرا با حساب سازی شرکت‌ها را سود ده نشان میدهند، چه خیانت‌ها که نمی شود، و‌جواب اعتراض کارگران را با چماق و‌کلوله میدهند!!!
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید