برپایی نشست‌های مشترک نهاد ناظر و فعالان بیمه

در راستای اجرای سیاست‌های راهبردی و ماموریت‌های بیمه مرکزی و همچنین نظارت مستمر بر فعالیت شرکت‌های بیمه در چارچوب قوانین بالادستی و آیین نامه‌های مصوب از سوی شورای‌عالی بیمه، برنامه بازدیدهای دوره‌ای از شرکت‌های بیمه در دستور کار بیمه مرکزی قرار گرفت.

گسترش‌نیوز: غلامرضا سلیمانی با تاکید بر تعامل هر چه بیشتر دستگاه ناظر از اعضای هیات عامل بیمه مرکزی و مدیران بیمه مرکزی خواست تا با حضور در شرکت‌های بیمه و تشکیل جلسات مشترک با مدیران عامل و اعضای هیات مدیره این شرکت‌ها ضمن بررسی آخرین وضعیت عملکرد فنی، عملیات بیمه‌ای و صورت‌های مالی از نزدیک در جریان آخرین تحولات بیمه‌ای قرار گرفته و رهنمودها و راهکارهای حرفه‌ای و نظارتی خود را در اختیار متولیان و سیاست‌گذاران صنعت بیمه قرار دهند.

بر اساس این گزارش این هیات بلندپایه تاکنون از شرکت‌های بیمه ایران، آسیا، دانا، رازی، حکمت، کوثر، پارسیان و همچنین پژوهشکده بیمه بازدید داشته و با برپایی جلسات مشترک با مدیران ارشد صنعت بیمه، موضوعات و مسائل فی‌مابین را مورد بررسی قرار داده است.

گفتنی است با تصمیم رئیس کل بیمه مرکزی در راستای تقویت تعامل نهادناظر و صنعت بیمه این بازدیدها و نشست‌های مشترک به صورت دوره‌ای و مستمر برای در تمامی شرکت‌های بیمه ادامه خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید