پرداخت وام یک میلیونی به خانوارها چقدر سود دارد؟

مطابق اظهارات رئیس‌کل بانک مرکزی، مشخص شد که کمک یک میلیونی به خانوارها، اولا بلاعوض نیست و وام است، ثانیا وام قرض‌الحسنه نیست و با سود ۱۲ درصد است.

دارایی‌های بازگشت شده، به بانک‌ها تحویل داده شد

بانک مرکزی اعلام کرد: دارایی‌های بازگشت شده، جهت فروش تحویل بانک‌ها شده است.

چگونگی استفاده از بیمه سلامت فاقدان بیمه درمانی

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به امکان استفاده از بیمه روی تخت برای مبتلایان کرونا فاقد پوشش بیمه درمانی، تاکید کرد: بیمه سلامت درهیچ شرایطی ازجمله وضعیت فعلی جامعه ارائه خدمات به بیماران را معطوف به دریافت اعتبار نمی‌کند.

تصویب سند راهبردی دوساله بانک مرکزی

سند برنامه‌های راهبردی بخش‌های مختلف بانک مرکزی برای بازه زمانی ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۰ به تصویب هیات عامل این بانک رسید.

نرخ سود سپرده‌های بانکی کاهش می‌یابد؟

بانک مرکزی اعلام کرده که برنامه‌ای برای کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی وجود ندارد، اما برخی بانک‌ها که تاکنون بیش از رقم مصوب شورای پول و اعتبار، سود به سپرده‌ها پرداخت می‌کردند، در حال کاهش نرخ سود سپرده و نزدیک‌ کردن آن به نرخ مصوب هستند.

دردسرسازی پایین آمدن نرخ سود برای بانک‌ها

کاهش نرخ سود تسهیلات بانک‌ها را دچار مشکل می‌کند، و بانک‌ها باید نرخ سپرده را از محل درآمدشان تأمین کنند که در این صورت متضرر می‌شوند.

آمادگی جهت توسعه بیمه‌ کیفیت محصولات تولیدی

رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی گفت: این صنعت برای توسعه پوشش بیمه‌ کیفیت محصول و سایر مسئولیت‌های مرتبط با بخش تولید، آمادگی کامل دارد.

اعلام تورم سالانه جهت محاسبه مهریه

رئیس کل بانک مرکزی در اجرای تکالیف قانونی محول به این بانک، شاخص تورم سالانه و ماهانه را جهت محاسبه میزان مهریه و خسارت تاخیر تادیه اعلام کرد.

برنامه نظام بانکی در مقابل تبعات کرونا

مقابله با تبعات اقتصادی شیوع کرونا از برنامه‌های اصلی دولت و نظام بانکی به شمار می‌رود که بر اساس آن تلاش شده با تامین تسهیلات ارزان‌قیمت، تعویق بازپرداخت وام‌ها و اجرای طرح‌های حمایتی از پیامدهای منفی این بحران کاسته شود؛ نکته مهم اینکه این گام‌ها در شرایط تحریم‌های بی‌سابقه امریکا برداشته شده است.

سود بانک‌ها دونرخی می‌شوند

براساس توافق مدیران عامل بانک‌ها، نرخ سود بانکی ۲ نرخی می‌شود.