جزییات بیمه پایه اجباری سلامت اعلام شد

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: با توجه به تصویب آیین نامه اجرایی بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع، پوشش بیمه سلامت برای تمام افراد فاقد پوشش بیمه‌ای، اجباری بوده و برخورداری از یارانه دولت جهت حق سرانه بیمه از طریق ارزیابی وسع انجام می‌شود که این حق بیمه شامل سرپرست خانوار و افراد تحت تکفل آنها است.

عمر دولت روحانی به «حذف ۴ صفر» قد نمی‌دهد

در حالی لایحه حذف چهار صفر با قید ۱فوریت و با فرصت ۲ساله به بانک مرکزی برای شروع دوره گذار، به مجلس شورای اسلامی رفت که نشان می‌دهد عملیاتی شدن حذف ۴ صفر پول ملی ایران به عمر دولت روحانی قد نمی‌دهد و سال ۱۴۰۱ به بعد عملیاتی خواهد شد.

«ریال پارسه» نام جدید ریال

رئیس‌جمهوری لایحه «حذف چهار صفر از پول ملی و تغییر واحد پول ملی» را با قید یک فوریت برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

بانک‌ها به مشتریان خود نگاه منفعت‌طلبانه دارند

پناهی گفت: بانک‌ها به مشتریان خود نگاه منفعت‌طلبانه‌ای دارند و در خصوص ارائه تسهیلات با تکیه بر این نوع نگاه عمل می‌کنند.

مقایسه‌ تحلیلی تراکنش‌های الکترونیکی ایران و ترکیه

بررسی تعداد تراکنش‌های کارتی کشور ترکیه نشان می‌دهد سرانه مبلغ تراکنش‌ها در شبکه پرداخت ترکیه تقریباً ۱.۲ برابر شبکه پرداخت در ایران است.

سوددهی بانک‌ها برخلاف مصوبه شورای پول و اعتبار است!

یک اقتصاددان در خصوص تخلفات اخیر شبکه بانکی کشور در خصوص پراخت سود سپرده خلاف مصوبه شورای پول و اعتبار گفت: مشکل بانک‌ها در بخش سپرده‌ها این است که بانک مرکزی زمان سپرده‌ها را زیر یک سال تعریف کرده است. بانک مرکزی اگر می‌خواهد نظارت خود را دقیق کند باید سود دادن به سپرده‌‌های زیر شش ماه را هم ممنوع کند.