امروز، پنجشنبه, ۲۹ فروردین ۱۳۹۸

قصه پر غصه سود بانکی

بانک مرکزی برای امسال هم همان نرخ سود بانکی پارسال را در نظر گرفته و تصمیم دارد از طریق کاهش سود تسهیلات به رونق تولید کمک کند. با این حال، کارشناسان از زوایای گوناگونی به پیامدهای این تصمیم می‌پردازند.

دست بانک‌ها از جیب بانک مرکزی کوتاه شد

عملیات بازار باز روز گذشته در شورای پول و اعتبار به تصویب رسید تا با اخذ وثیقه از بانک‌ها در صورت اضافه برداشت از بانک مرکزی، جلوی نرخ‌های سود بدون منطق بانک‌ها گرفته و دست بانک‌ها نیز از جیب بانک مرکزی کوتاه شود.

آخرین تغییرات قیمت سکه و طلا (۹۸/۰۱/۲۸)

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴میلیون و ۷۳۰ هزار تومان و نرخ طلای ۱۸عیار هم ۴۲۸ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

خسارت سیل به بازار بیمه رسید

ضرابی گفت: شرکت‌های بیمه‌ حساب شده به استقال تمامی حوادث احتمالی می‌روند اما به علت خسارت سیلاب اخیر باید برای حفظ ثبات و بقاء خود در آینده، برنامه دقیقی تدوین کنند.

فروش سهام «بانک‌های نظامی» اختیاری است؟

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس گفت: فروش سهام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح از سوی سهامداران در مرحله اختیاری قرار دارد و هیچ گونه اجباری در فروش سهام این بانک‌ها از سوی سهامداران وجود ندارد.

آخرین تغییرات قیمت ارز (۹۸/۰۱/۲۸)

قیمت دلار در صرافی‌های بانک‌ها ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان تعیین شده است.

همتی: دستورالعمل عملیات بازار باز تصویب شد

رئیس کل بانک مرکزی نوشت: امروز یکی از اولویت‌های اصلی اقتصاد گره گشایی از پای شبکه بانکی و کمک به اقتصاد کشور از طریق سیستم بانکی شفاف و ترازنامه سالم است.