از افزایش مبلغ یارانه‌ها چه خبر؟

سخنگوی دولت اعلام کرد: تعداد مشمولان دریافت حمایت‌های اجتماعی و معیشتی شاید به حدود ۶۰ میلیون نفر افزایش یابد.

گسترش‌نیوز: علی ربیعی ظهر امروز (چهارشنبه) و در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در مورد افزایش مبلغ یارانه‌ها گفت: رئیس‌جمهوری و اینجانب پیش از این در مورد افزایش مبلغ یارانه صحبت کرده بودیم. خانوارهایی که باید مشمول شوند و چگونگی شیوه اعتراض و موارد مختلف دیگر و تامین منابع، امروز در جلسه بیش از سه ساعته هیات دولت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه پرداخت یارانه‌ها بیش از ۱۸ میلیون خانوار را در بر خواهد گرفت، افزود: با درگاهی که وزارت رفاه مشخص خواهد کرد که این درگاه در دو سازمان حمایتی ما مستقر خواهد شد، افراد جامانده نیز می‌توانند ثبت نام کنند که مشمولان دریافت حمایت‌های اجتماعی و معیشتی شاید به حدود ۶۰ میلیون نفر برسند.

سخنگوی دولت تصریح کرد: امروز در مورد شیوه انتخاب بیش از ۱۸ میلیون خانوار بحث شد، ترکیبی از درآمد و شاخص‌های برخورداری جزو شاخص‌های انتخاب هستند. برخی از مناطق کشور دارای محرومیت هستند که شامل یارانه خواهند شد. مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، زنان سرپرست خانوار، کارگران و بازنشستگان، مشمول دریافت این یارانه‌ها خواهند شد.

ربیعی اظهارکرد: این شمولیت نه تنها طبقات پایین، بلکه طبقات متوسط به پایین را نیز دربرخواهد گرفت و دهک‌هایی که درآمد بالایی دارند حذف خواهند شد. راهکار اعتراض باز است و امروز تصمیم گرفته شد هر زمانی که اعتراض پذیرفته شود، این پول برای فرد معترضی که اعتراضش مورد قبول واقع باشد، ذخیره خواهد شد.

وی تاکید کرد: با دقت همه فرمانداران، بخشداران، ستاد اجرایی وزارت کار و رفاه اجتماعی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به سرعت این رسیدگی‌ها را انجام خواهند داد. سخنگوی دولت گفت: بحث اصلی دولت، افزایش قدرت خرید این طبقات است. قدرت خرید این طبقات برای خرید کالاهای اساسی افزایش خواهد یافت. مبلغ هم در همان کارت‌ها خواهد بود، کارت‌های موجود یا کارت‌های جایگزینی که بانک مرکزی اعلام می‌کند. پول به این کارت‌ها واریز خواهد شد و به تعبیری شارژ خواهد شد.

وی تاکید کرد: کارها نهایی شده، سناریوهای مختلفی در این زمینه مطرح است که ما بتوانیم رقم قابل توجهی را به مردم اختصاص دهیم که بتواند کمک معیشتی و حمایت برای اقشار خاص باشد. ربیعی گفت: ابعاد اقتصادی این طرح تورم زا نبودن آن و تامین منابع مالی آن مورد بحث جدی است، بانک مرکزی آثار تورمی سناریوهای مختلف را مورد بررسی قرار داده است. ملاحظاتی خواهیم داشت که آثار تورمی با توجه به شیوه پرداخت و نحوه هزینه کرد به حداقل برسد. برخی معتقدند اگر این طرح اجرا نشود، ممکن است به خاطر ورود نقدینگی آثار تورمی بیشتری را شاهد باشیم. این طرح با کمترین آثار تورمی قطعا اجرا خواهد شد.

منبع: ایبنا

 

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ها  

0 #1 مردم 1398-08-22 19:05
اقا ما یارانه نمیخواهیم . قطعش کنید.
نظام ، چندر قاز یارانه داد . به جای ان دلار را چند برابر
کرد . و جیب ملت رو خالی کرد.
ادم از این رفتار این حکومت به یاد دوران بچگیش و کارتن رابین هودمیفته ، زمانی که داروقه ناتینگ هام سکه را به نشانه کمک به گدا ، سکه رو محکم به درون کاسه گدا میکوبه و چند تا سکه درون اون کاسه بیرون میپره
و ذونا رو به همراه سکه خودش به جیب میزنه
نقل قول کردن
+2 #2 رضا 1398-08-22 22:10
شما را به خدا به دادمان برسید ما روستاییان هیچ شغل ثابتی یا درآمدی نداریم حتی تهیه نان هم برایمان مشکل است اگر دولت به دادمان نرسد از بین میرویم چندین بار به کمیته امداد رفتیم ولی مارا تحت پوشش قبول نکردند
نقل قول کردن
-5 #3 علی 1398-08-22 23:11
نه تنها افزایش یارانه بلکه پرداخت انهم به کل مردم کاری بسیار اشتباه بود و باید به افراد کمی که نیاز داشتند و شاید حداکثر 20 میلیون نفرباشد به میزان بیشتر پرداخت می شد
نقل قول کردن
0 #4 حیدری 1398-08-23 03:06
باز چه نقشه دولت دارد می خواهد به ربا خوارها وسکه فروشان و طلا فروشان کمک کند
نقل قول کردن
0 #5 بدبخت وبیچاره مردم 1398-08-24 12:07
خداوند به این مردم رحم کند.
یا ما ار مسائل پشت پرده خبر نداریم یا مسئولین از حال مردم خبر ندارند.
امیدوارم خداوند به حال این مردم رحم کند.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید