قیمت گوجه فرنگی به ۶ هزارتومان رسید

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به عرضه فراوان و انبوه میوه در بازار از افزایش نرخ گوجه فرنگی به کیلویی حدود ۶ هزارتومان درب مغازه‌ها خبر داد.

گسترش نیوز - اسدالله کارگر با اشاره به افزایش نرخ گوجه فرنگی در بازار گفت: فصل گوجه فرنگی در حومه شهر تهران از جمله ورامین، کرج و... تمام شده و بعد از یک وقفه کوتاه، برداشت این محصول در جنوب کشور آغاز می‌شود.

goje.jpg

 وی با اشاره به اینکه تا جایگزین شدن محصول جنوب احتمال افزایش مجدد نرخ وجود دارد، افزود: نرخ این محصول در میدان مرکزی میوه و تره بار بین ۲۵۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان و در مراکز خرده فروشی با حدود ۳۵ درصد سود نزدیک به ۶ هزارتومان است.

 این فعال بخش خصوصی با بیان اینکه در حوزه میوه هیچ مشکلی وجود ندارد و عرضه فراوان است، گفت: برخی میوه‌ها مانند کیوی تازه وارد بازار شده‌اند و به‌تدریج عرضه آنها انبوه می‌شود ضمن اینکه هم اکنون نرخ هرکیلوگرم کیوی درب مغازه حدود ۸۵۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان است.

 کارگر نرخ موز را نیز بین ۹۵۰۰ تا ۱۱ هزارتومان عنوان کرد و گفت: نرخ این میوه معمولا با نوسانات جزئی در حدود ۵۰۰ تومان همراه است.

 وی اشاره کرد: نرخ پیاز و سیب زمینی درب مغازه‌ها به ترتیب حدود ۳۵۰۰ تومان و ۳۵۰۰ تا ۳۹۰۰ تومان است، مغازه داران در فروش محصولات به ۳۵ درصد سود معمولا توجهی ندارد چون بحث رقابت مطرح است و ممکن است محصولی در مغازه کناری ارزان تر باشد بنابراین آنها نمی‌توانند با نرخ بالاتری محصول خودشان را عرضه کنند.

منبع: مهر

دیدگاه‌ها  

+5 #1 ناشناس 1398-08-16 07:18
دولت اقتصاد را رها کرده ومعیشت مردم اثلا براش مهم نیست
نقل قول کردن
+3 #2 ناشناس 1398-08-16 14:09
حالا که پدر کشاورزانی مناطق سردسیر رو در آوردید گوجه گرون شد
نقل قول کردن
-1 #3 ایرانی 1398-08-16 19:55
ملت ایران چرا بپا نمیخیزید گرانی دمار ازروزگار مردم دراورده ومسئولان عین خیالشان نیست ایا ما ازملت عراق ولبنان کمتریم تنها گوجه فرنگی گران نیست همه چیز را هرروزه دارند گران میکنند
نقل قول کردن
0 #4 مینا 1398-08-16 22:51
همسر من کشاورزه ۰۰۰دولت فقط به فکر دلالان انگار ۰۰۰اوایل گوجه میبرد میدان بار کیلویی ۶۰۰ تومان۰۰۰الان که کساورزان به خاک سیاه نشستن قیمتشو بردین بالا۰۰۰۰متاسفم براتون ۰۰۰
نقل قول کردن
0 #5 حامد 1398-08-17 02:50
یکم که گرون میشه زود میگید تا دیروز ارزون بود کسی صداشم در نیومد پدر کشاورزا در اومده
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید