پرداخت مطالبات فرهنگیان کلید خورد

مطالبات ۱۰ هزار میلیاردی فرهنگیان در ۴۲ سرفصل از سوی آموزش‌وپرورش به سازمان برنامه و بودجه ارائه شد.

گسترش‌نیوز: سخنگوی کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس با اشاره به اینکه واقعاً خنده‌دار است که بیان‌کردن مطالبات ۱۰هزار میلیارد تومانی فرهنگیان از سوی ما با عنوان تلاش انتخاباتی پاسخ داده می‌شود، گفت: این بدهی در ۴۲ سرفصل از سوی آموزش‌وپرورش به مجلس ارائه شده است.

 مطالبات انباشته شده فرهنگیان که این روزها ارقامی از ۱۰ تا ۱۵هزار میلیارد تومان درباره آن شنیده می‌شود؛ محل اختلاف میان نمایندگان مجلس و مسئولان سازمان برنامه و بودجه قرار دارد، نمایندگان مجلس معتقدند که از ۱۵ سال اخیر تا به امروز با انباشت مطالبات معلمان و عدم پرداخت به موقع آن حالا دولت حدود ۱۰هزار میلیارد تومان به فرهنگیان بدهکار است.

اما این میزان بدهی دولت به فرهنگیان از سوی مسئول امور آموزش‌وپرورش سازمان برنامه و بودجه مورد تأیید نیست، سعید طاهری رئیس آموزش‌وپرورش عمومی و فنی‌وحرفه‌ای سازمان برنامه و بودجهبا دست رد به بدهی ۱۰هزار میلیارد تومانی دولت به فرهنگیان و مطرح کردن انگیزه‌های انتخاباتی برای بیان آن از سوی برخی نماینده‌ها به تسنیم گفت: اعداد درشتی که درباره مطالبات فرهنگیان بیان می‌شود از جمله ارقام ۱۰ تا ۱۵هزار میلیارد تومانی تا به حال بررسی نشده‌اند که مشخص شود این رقم ۱۵ هزار میلیارد، هزار میلیارد یا صد میلیارد تومان است. البته هم‌اکنون برخی می‌گویند رقم مطالبات فرهنگیان ۱۵هزار میلیارد تومان است و چون بحث انتخابات نیز مطرح است، ممکن است این رقم ۲۰هزار میلیارد تومان هم اعلام شود! مطالبات معنا دارد و حتماً باید از سوی دیوان عدالت اداری و سایر مراجع قانونی تأیید شود و به‌محض این که مشخص شود، این اقدام را در سازمان برنامه و بودجه انجام می‌دهیم.

در همین رابطه یکبار دیگر به سراغ حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس رفتیم تا مستندات او برای بیان مطالبات ۱۰ هزار میلیارد تومانی دولت به فرهنگیان را جویا شویم.

حمایت میرزاده درباره رد مطالبات ۱۰هزار میلیارد تومانی دولت به فرهنگیان از سوی نماینده سازمان برنامه و بودجه و مطرح شدن شائبه‌های انتخاباتی برای اعلام چنین ارقامی اظهار‌کرد: واقعاً خنده‌دار است که بیان‌کردن مطالبات ۱۰هزار میلیارد تومانی فرهنگیان از سوی ما با عنوان تلاش انتخاباتی پاسخ داده می‌شود!

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: این بدهی‌ها به صورت مکتوب از سوی آموزش‌وپرورش به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارسال شده است و در ۴۲ سرفصل بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی از سوی دولت به فرهنگیان وجود دارد.

وی افزود: ۱۵ سال است که دولت بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان به فرهنگیان بدهی دارد و تا زمانی که این بدهی پرداخت نشود هیچ کدام از برنامه‌های تحولی محقق نمی‌شود، بعضی از ۴۲ سرفصل بدهی دولت به فرهنگیان عبارت است از: ۱۶۲ میلیارد تومان بدهی برای اضافه کار اداری‌ها، ۴۸ میلیارد تومان بدهی برای حق‌التدریس معلمان، ۸۱۸ میلیارد تومان برای حق‌الزحمه امتحانات، حق الزحمه دوره‌‌های ضمن خدمت، کارورزی هنرستانی‌ها، مطالبات خرید خدمات، ۳۶۰۰میلیارد تومان برای پاداش پایان خدمت بازنشسته‌ها، ۲۳۰میلیارد تومان برای کمک هزینه ازدواج و فوت، ۴۵میلیارد تومان برای کمک هزینه مهد‌کودک، ۸میلیارد تومان بابت لباس خدمتگزاران و سرویس رفت‌وآمد دانش‌آموزان روستایی.

میرزاده ادامه داد: این مطالبات را که در ۴۲ سرفصل از سوی آموزش‌وپرورش به مجلس ارائه شده به سازمان برنامه و بودجه ارائه کرده‌ایم؛ اگر آموزش و پرورش هم می‌گوید ما بدهی نداریم، خوب خدا را شکر! کار ما هم آسانتر می‌شود؛ اما این رقم ۱۰هزار میلیارد تومانی که می‌گویم از سوی آموزش‌وپرورش به ما اعلام شده است.

سخنگوی کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس در پایان خاطرنشان کرد: ما مطالبات دولت به فرهنگیان را در ۴۲ سرفصل به صورت مکتوب از آموزش‌وپرورش دریافت و به سازمان برنامه و بودجه ارائه کرده‌ایم وسازمان برنامه هم می‌تواند به‌صورت موردی و مکتوب اعلام کند که در کدام سرفصل‌ها بدهی‌ها را واریز کرده است و دیگر بدهی به فرهنگیان وجود ندارد، این واقعاً کار دشواری نیست.

منبع: شمانیوز

دیدگاه‌ها  

+2 #1 فرهنگی 1398-03-29 15:46
آقای میرزاده واقعا راست می گویند بنده که یکی از فزهنگیان هستم کمک هزینه ازدواج 2فرزندم از فروردین 95 مانده وهنوز پرداخت نشده است وهم اکنون هماه کمک هزینه تا 4برابر ارزش خود را ازدست داده وچنین ظلمی در حق فرهنگیان شده است.
نقل قول کردن
0 #2 غلام 1398-03-29 19:10
چرا از اول به روز مطالبات پرداخت نمی شود . آذر و دی و بهمن و فرودین و اردیبهشت و خرداد . حالا تازه
جلسه و ارائه تا چه شود . این دیگر چه بساطی است همان اول بگئید نمی شود و خلاص. بدانید مشکلات از عدم توجه به آموزش و پرورش است.
حق معلم را بدهید. خدا خیرتان ده . اینکه دگه رسانه ای نمی خواهد.
نقل قول کردن
0 #3 محمد 1398-04-02 16:23
کلا این دولت دولت کلید است و خوب کلید بازی مکند بطوریکه به مجلس هم سرایت کرده
آقا کلید خورد به چه درد ما میخورد؟ بفرمائید کی حق تدریس معلمان رسمی پرداخت میشه
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید