۱۰خبر خوش اقتصادی امروز (۲۲ خرداد)

در این بسته خبری مهم‌ترین اخبار خوب اقتصادی ‌چهار‌شنبه، بیست‌ودوم خردادماه را بررسی می‌کنیم.

گسترش‌نیوز: ما هر روز در این بسته خبری، مهم‌ترین اخبار مثبت حوزه اقتصادی را مرور می‌کنیم. با ما همراه باشید:

baste-eghtesadi.jpg

چراغ بورس سبز ماند

شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در معاملات بیست و دومین روز از خردادماه با رشد بیش ۲۷۳۵ واحدی به پله ۲۳۳ هزار و ۳۵۲ واحدی رسید. شاخص فرابورس نیز در معاملات امروز با صعود ۱۹ واحدی به پله ۲ هزار و ۹۵۶ واحدی رسید.

صعود ایران به رتبه یازدهم تولیدکنندگان جهان

انجمن جهانی فولاد اعلام کرد: ایران در تولید فولاد از رتبه سیزدهم در سال ۲۰۱۷ میلادی به رتبه یازدهم در سال ۲۰۱۸ میلادی ارتقا یافت، بر این اساس تولید فولاد ایران در سال ۲۰۱۸ میلادی ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن به ثبت رسید.

بازگشت دلار به روند کاهشی

قیمت ارز پس از یک روز افزایش، بار دیگر به روند نزولی خود بازگشت و دلار در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی نسبت به روز گذشته ۱۵۰ تومان ارزان شد.

خودکفایی ۸۷ درصدی ایران‌خودرو

مدیرعامل شرکت طراحی، مهندسی و تأمین قطعات ایران‌خودرو (ساپکو) گفت: به‌طور متوسط میزان خودکفایی ایران‌خودرو ۸۷ درصد است که البته به صفر نمی‌رسد، چراکه همچنان در تأمین برخی مواد اولیه خاص نیاز به خرید از خارج هستیم.

راه‌اندازی قطار تهران – آنکارا از ۶ تیر امسال

معاون مسافری راه‌آهن گفت: مسیر ریلی تهران – آنکارا از ۶ تیرماه امسال با مبلغ ۴۳ یورو راه‌اندازی می‌شود.

امروز باز هم خودرو ارزان شد

گزارش امروز نرخ خودرو حکایت از روند کاهشی نرخ انواع خودروهای داخلی از ۱ تا ۷ میلیون تومان دارد. در بازار امروز خرید و فروش خودرو نرخ پراید ۱۱۱ با نرخ ۵۰میلیون تومان، استپ‌وی با کاهش۷میلیون تومانی با نرخ ۱۸۰میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با کاهش ۳میلیون تومانی با نرخ ۷۹میلیون تومان، پژو۲۰۶ تیپ ۵ با کاهش ۳میلیون تومانی با نرخ ۹۷میلیون تومان و پژو۲۰۶ صندوق دار با کاهش۲میلیون تومانی با نرخ ۹۸میلیون تومان و H۳۰ ، پژو۲۰۷ اتوماتیک با کاهش ۱ میلیون تومانی با نرخ ۱۵۹میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پرداخت ۸۰ میلیارد تومان به سیل‌زدگان

رئیس‌کل بیمه مرکزی ایران گفت: حدود سه هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال خسارت ناشی از سیل تحت پوشش بیمه بوده که تاکنون ۸۰۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

صادرات آبزیان ایران به ۴۴ کشور جهان

دبیر کل اتحادیه صادرکنندگان آبزیان ایران گفت: آبزیان ایرانی به ۴۴ کشور دنیا صادر می‌شوند که این محصولات دارای کد تأیید اتحادیه اروپا و بسیاری از مراکز بهداشت جهانی هستند.

دولت ۴هزار میلیارد تومان گندم از کشاورزان خرید

مجری طرح گندم کشور گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون دو میلیون و ۹۰۰ هزار تن گندم به ارزش بیش از چهار هزار و ۸۴۴ میلیارد تومان در اقلیم گرم و خشک و اقلیم معتدل خرید تضمینی شده است.

اجرایی‌شدن قرارداد ایران و اوراسیا

رئیس اتاق ایران و چین از احتمال اجرای قرارداد دو سویه میان ایران و کشورهای اوراسیا در رابطه با تشکیل منطقه آزاد از ابتدای مردادماه امسال خبر داد.

منابع: ایرنا، ایسنا، میزان، تسنیم

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید