هشدار / مراقب سایت‌های جعلی ثبت‌نام یارانه باشید!

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با اعلام جعلی بودن یک سایت نیازمندی دریافت یارانه نقدی به نشانی ww.yaranesms.com از شهروندان درخواست کرد: فریب این گونه سایت‌ها را نخورند.

گسترش‌نیوز: «رامین پاشایی» اظهارکرد: به تازگی تعدادی از مجرمان با راه‌اندازی سایت و ارسال پیامک اقدام به تحریک و هدایت مردم به درگاه‌های جعلی بانکی با عنوان جلوگیری از قطع یارانه‌ها می‌کنند که در این خصوص پرونده‌های قضائی لازم تشکیل و در دست پیگیری است.

وی ادامه داد: پس از هدایت متقاضیان به این صفحات و درگاه‌های جعلی (فیشینگ)، افراد کلاهبردار و سودجو با به‌دست آوردن اطلاعات کارت بانکی قربانیان نسبت به برداشت غیر مجاز از حساب آنان اقدام می‌کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با اشاره به اینکه عموم مردم چطور می‌توانند از گرفتار شدن در دام چنین سایت‌ها و سامانه‌هایی پیشگیری کنند، گفت: شهروندان توجه داشته باشند اخبار را از سایت‌های رسمی سازمان‌ها پیگیری کرده و اگر پیامکی به‌دست آنها رسید و موارد دیگر، حتماً صحت آن را با مراجعه به سایت همان سازمان بررسی کنند، مثلاً در مورد یارانه‌ها لازم است اخبار دقیق از سایت سازمان هدفمندی یارانه‌ها و وزارت کار و رفاه اجتماعی پیگیری شود.

این مقام انتظامی ادامه داد: مسئله دیگر آدرس سایت‌ها است، شهروندان می‌بایست توجه داشته باشند به طورکلی تمام سایت‌های رسمی وخدماتی در داخل کشور به دامنه IR ختم می‌شوند وسایت‌هایی با دامنه COM و سایر دامنه ها، سایت نهادهایی مانند سازمان هدفمندی یارانه‌ها نیست.

وی تصریح کرد: مهم‌تر از همه این است، هیچ نهاد رسمی از شهروندان تقاضای رمز دوم کارت، CVV۲ و نظایر آن را نمی‌کند و اگر سامانه‌ای چنین مشخصاتی را بخواهد قطعاً جعلی می‌باشد و با هدف جرایم مالی ایجاد شده است.

 پاشایی گفت: در صورتی که هموطنان به دلیل عدم آگاهی اطلاعات بانکی خود را در اختیار این افراد سود جو وکلاهبردار قرار داده اند، لازم است سریعا رمز دوم اینترنتی خود را تغییر دهند و برای فعال‌سازی رمزهای یک بار مصرف کارت‌های بانکی خود اقدام کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در پایان از عموم مردم خواست، هشدارهای پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش تماس با ما به این حوزه پلیسی گزارش کنند.

منبع: خبرآنلاین

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید