جمعیت میلیاردرهای جهان و مجموع دارایی‌هایشان + اینفوگرافی

بررسی‌های انجام شده در خصوص میزان جمعیت میلیاردرهای جهان و مجموع دارایی‌هایشان نشان می‌دهد در سال گذشته، حدود ۵.۵درصد کاهش داشته است.

گسترش‌نیوز: بر اساس جدیدترین گزارش ارائه شده توسط Wealth-X، جمعیت میلیاردرهای جهان در سال ۲۰۱۸، با کاهش ۵.۴درصدی مواجه شده است که عواملی همچون نوسانات شدید بازار، تنش‌های تجاری جهانی و کاهش رشد اقتصادی مسبب آن بوده است. از یک دهه گذشته تا سال ۲۰۱۸، پس از دوران بحران مالی جهانی، این دومین بار بود که جمعیت میلیاردرهای جهان روند نزولی را تجربه می‌کرد.

به طور کلی، تعداد میلیاردرهای سراسر جهان در سال گذشته، ۲۶۰۴ نفر با مجموع ثروت ۸.۵۶ تریلیون دلار بوده، در حالی که این تعداد در سال ۲۰۱۷، ۲۷۵۴ نفر با مجموع ثروت ۹.۲ تریلیون دلار بوده است.

با استناد به این گزارش، عوامل مختلفی زمینه‌ساز این مسئله شده است. این اتفاق، یک سال پس از تولید ثروت بی‌سابقه که سبب افزایش میلیاردرهای جهان در سال ۲۰۱۷ شده بود، روی داد. کاهش شتاب رشد اقتصاد جهانی و همچنین بازار دارایی در نیمه دوم سال، سبب کاهش میل خرید سهام و سرمایه‌گذاری شد. همچنین جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین، سقوط سهام فناوری و اختلال در بخش خودرو، این مسئله را تشدید کرد.

در ادامه، گفتنی است که با وجود کاهش میزان میلیاردرهای جهان و مجموع دارایی آنها در سال ۲۰۱۸، هنوز هم این میزان از دو سال گذشته بیشتر است.

بر اساس آمار منطقه‌ای، آسیا-اقیانوسیه بیشترین میزان افت میلیاردرها را با ۱۳.۴ درصد تجربه کرده‌ است. همچنین اروپا، خاورمیانه و افریقا، با کاهش ۴.۶ درصدی روبه‌رو شدند. این در حالی است که امریکا، رشد ۰.۹ درصدی را تجربه کرد.

در نمودار ارائه شده، تعداد کل جمعیت میلیاردرهای جهان و مجموع دارایی‌هایشان، از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ را مشاهده می‌کنید؛

miliarderjahan.jpg

منبع: اقتصاد آنلاین

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید