گوجه سبز نوبرانه‌ای لاکچری

رئیس اتحادیه میوه فروشان البرز در خصوص نرخ نوبرانه‌های فصل گفت: نرخ نوبرانه‌ها تا هفته آینده کاهش نرخ چشمگیر خواهد داشت، گوجه سبز درحال‌حاضر کیلویی۹۰ هزار تومان است که همین نرخ تا هفته آینده ۲۰ برابر کاهش پیدا خواهد کرد.

گسترش نیوز - محمدرضا فلاح در خصوص افزایش نرخ پیاز در هفته‌های اخیر گفت: پیاز تا ۱۵ فروردین ماه صادر می‌شد، به جز صادرات بارش‌های اخیر هم باعث افزایش نرخ پیاز شده و جلوگیری از صادرات هم تاثیری در نرخ آن نداشته است.

goje-sabz.jpg

وی در ادامه افزود: بارش‌ها در خوزستان به خصوص منطقه دزفول باعث شده کشاورزان در برداشت محصولات دچار مشکل شوند و نتواند محصولات را به حالت قبل برداشت کنند. البته فصل برداشت پیاز مناطقی مانند جیرفت و جهرم به پایان رسیده و درحال‌حاضر باید کمی صبر و تحمل داشنه باشیم تا پیاز دزفول برداشت و به بازار برسد.

فلاح در ادامه اعلام کرد: نرخ هرکیلو پیاز درجه یک درحال‌حاضر ۱۲ هزار تومان است که امیدواریم در چند روز آینده شاهد کاهش نرخ پیاز هم باشیم.

وی در خصوص نرخ موز هم اعلام کرد: موز چون یک محصول وارداتی‌ست نباید با دیگر محصولات مقایسه شود و نرخ آن هم همیشه به طور تقریبی کیلویی یک دلار بوده است و با افزایش یا کاهش نرخ ارز نرخ موز هم تغییر می‌‌ کند و ثابت نیست.

فلاح در ادامه اظهارکرد: سال گذشته در چنین روزهایی شاهد بارش برف و باران سنگینی بودیم که حدوداً هفت استان تولید‌کننده سیب را تحت تاثیر قرار داد و باعث افزایش نرخ سیب شد، امسال هم اگر سرمازدگی تکرار نشود شاهد کاهش نرخ خواهیم بود. نرخ سیب درجه یک هم اکنون ۱۲ تا ۱۳ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه میوه فروشان البرز در خصوص نرخ نوبرانه‌های فصل گفت: نرخ نوبرانه‌ها هم تا هفته آینده کاهش نرخ چشمگیر خواهد داشت، گوجه سبز درحال‌حاضر کیلویی۹۰ هزار تومان است که همین نرخ تا هفته آینده ۲۰ برابر کاهش پیدا خواهد کرد.

فلاح در ادامه اظهارکرد: فصل درحال تغییر است و این دوره به اصطلاح سیاه بهار است چون میوه خاصی ندارد، نوبرانه‌ها هنوز به طور کامل به بازار نیامده‌اند و نرخ تقریباً بالایی دارند، میوه‌های زمستانی هم تقریباً به اتمام رسیده است بنابراین مردم حدوداً ۱۰ تا ۱۵ روز صبر کنند بازار میوه متعادل خواهد شد‌.

وی در پایان افزود: البته صادرات هنوز به طور صد در صد به پایان نرسیده است، کشورهای همسایه تشنه واردات محصولات ما هستند از طرفی ارزش پول ملی ما هم کاهش پیدا کرده است بنابراین کمی افزایش نرخ میوه در این فصل طبیعی و عادی بوده اما به دلیل شرایط موجود این افزایش قیمت‌ها بیش از پیش نمایان است.

منبع: ایسنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید