چهارمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد

چهارمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان با موضوع بررسی ماموریت و چشم‌انداز اتاق و تشکیل کارگروه ویژه پذیرش هیات بلندپایه روسیه برگزار شد.

گسترش نیوز - مسعود گلشیرازی رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان اصفهان در این جلسه با اشاره به اثرات اقتصادی سیل ویرانگر در استان‌های کشور گفت: فعالان اقتصادی باید با اجماع و به صورت هدفمند کمک‌های نقدی و غیر نقدی را به مناطق سیل زده ارسال کنند و نقش موثری در بازسازی این مناطق داشته باشند.

otagh-bazargani.jpg

وی خواستار هزینه شدن منابع جمع آوری شده بانک‌ها در استان اصفهان شد و گفت: بانک‌های استان سالانه ١٥ هزار میلیارد تومان منابع خود را در خارج از استان هزینه می‌کنند و این در حالی است که واحدهای تولیدی مستقر در استان به این منابع نیازمندند.

وی با اشاره به نشست مشترک مدیران بانک صنعت و معدن با هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و افزایش ٥ برابری حد اعتباری این بانک گفت: افزایش نهاده‌های تولید در اثر افزایش نرخ ارز، تامین مالی و سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی را با چالش روبه‌رو ساخته و بانک‌های عامل با افزایش حد اعتباری می‌توانند این چالش را برطرف کنند.

فعالان اقتصادی از فرصت حضور هیات روسیه در اصفهان استفاده کنند

دکتر بهرام سبحانی نایب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه با اشاره به سفر هیات بلند پایه روسیه به اصفهان در خرداد ماه امسال گفت: این هیات بلند پایه شامل وزرا و بازرگانانی برجسته روسیه است و برای انعقاد قرارداد و اجرایی شدن تفاهمنامه به ایران سفر می‌کنند.

وی خواستار معرفی ظرفیت‌های همکاری و سرمایه‌گذاری مشترک بین فعالان اقتصادی اصفهان و روسیه شد و گفت: بررسی نیازهای دوطرف و همچنین فرصت‌های همکاری مشترک می‌تواند به نتیجه بخش شدن این سفر کمک کند.

سبحانی تشکیل کارگروه ویژه اتاق بازرگانی اصفهان برای بررس فرصت‌های همکاری و سرمایه‌گذاری مشترک اصفهان و روسیه را گام عملی اتاق برای اثربخشی حضور هیات روسی در اصفهان عنوان کرد و گفت: اعضای اتاق و فعالان اقتصادی می‌توانند پیشنهادات خود را به اطلاع این کارگروه تخصصی برسانند.

سبحانی تاکید کرد: در شرایطی که چین همکاری با ایران را کاهش داده واروپا اقدام عملی برای گشایش خط اعتباری نکرده باید از فرصت تجارت با روسیه نهایت بهره‌برداری انجام شود.

وی خواستار اختصاص بخشی از مناطق سیل زده به استان اصفهان با هدف امداد و بازسازی شد و گفت: استان اصفهان همواره در امداد به آسیب دیدگان و بازسازی مناطق سیل زده پیشرو و پیش قدم است.

قلمکاری: بانک‌های روسی به ارائه خدمات به بازرگانان ایرانی مکلف شوند

 حمیدرضا قلمکاری نایب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه با انتقاد از برخی از بانک‌های روسی در ارائه نکردن خدمات بانکی به بنگاه‌های اقتصادی ایران گفت: با وجودی که بانک‌های ایرانی در یکی از بانک‌های روسیه سهامدار است ولی خدمات بانکی به تاجران ایرانی ارائه نمی‌شود.

وی تعاملات بانکی را یکی از مهم‌ترین ابزارهای تجارت بین‌الملل برشمرد و گفت: در تمامی نشست‌های بین‌المللی همواره بایستی برای تقویت روابط بانکی دو طرف تاکید شود تا امکان تجارت با کشورهای هدف فراهم شود.

فعالان اقتصادی از ظرفیت اتاق بازرگانی برای تجارت با سایر کشورها استفاده کنند

 دکتر سید رسول رنجبران عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان خواستار تشکیل کارگروه ویژه هیات نمایندگان برای بررسی فرصت‌های تجاری با هیات بلندپایه اقتصادی روسیه شد و گفت: شناسایی زمینه‌های همکاری و تدوین تفاهمنامه و قراردادهای عملیاتی می‌تواند به اثربخش حضور این هیات روسی کمک کند.

وی با اشاره به اینکه اتاق اصفهان پس از تهران بزرگترین اتاق بازرگانی کشور است، گفت: فعالان اقتصادی استان می‌توانند از ظرفیت‌های اتاق بازرگانی برای تجارت با سایر کشورها بهره‌مند شوند.

سیدعبدالوهاب سهل آبادی عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه خواستار همکاری تنگاتنگ اتاق با صندوق نوآوری و شکوفایی و شهرداری اصفهان در راستای تشکیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر شد و گفت: این صندوق می‌تواند جوانان خلاق و مخترع را به فعالیت بیشتر تشویق کند.

محمد صادقی عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه با اشاره به سفر هیات روسی به استان اصفهان گفت: تولید مشترک محصولات کشاورزی گلخانه‌ای در اصفهان می‌تواند یکی از موضوعات مورد توجه دو طرف عنوان شود.

 رضا برادران عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه خواستار بازنگری در قوانین مرتبط با اتاق بازرگانی و هدف‌گذاری این تشکل شد و گفت: افزایش اختیارات اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی می‌تواند در فضای کسب و کار کشورنقش مهمی ایفا کند.

احمد خوروش عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه گفت: در شرایطی که دولت به این نتیجه رسیده که باید به بخش خصوصی توجه کند، اتاق‌های بازرگانی از این فرصت برای رونق تولید و هدایت سرمایه‌های خرد و کلان به بخش تولید و توسعه استان استفاده کنند.

محمدرضا رجالی دیگر عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه خواستار توجه هیات نمایندگان به مراکز رشد صادرات و تجارت در استان شد و گفت: وجود شوراها در ساختار اتاق می‌تواند به اثربخشی و کارآمدی اتاق کمک کند.

احمد پزنده دیگر عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه خواستار تمرکز هیات نمایندگان برای تقویت نقاط قوت و کاهش نقاط ضعف اتاق در ارائه خدمات به فعالان اقتصادی شد و گفت: جلوگیری از اقدامات فراقانونی سازمان‌های دولتی و خدماتی بایستی در دستور کار هیات نمایندگان قرار گیرد.

اصفر اخوان مقدم عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه خواستار بازنگری و بررسی عملکرد اتاق و ماموریت‌های آن شد و گفت: رایزنی برای حل مسائل فعالان اقتصادی به عنوان کلیدی‌ترین ماموریت اتاق بازرگانی قلمداد می‌شود.

علی کرباسی زاده مشاور عالی اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه خواستار بهره‌مندی استان اصفهان از منابع بانکی جذب شده در استان شد و گفت: وجود ١٥ درصد حجم نقدینگی کشور در استان و هزینه شدن در خارج از استان بایستی مورد توجه مسوولین دولتی و بخش خصوصی قرار گیرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید