حباب سکه ۵۷۰ هزار تومان شد

در بیست و سومین روز بهمن ماه، نرخ سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با ۷۰ هزار تومان افزایش (به نسبت ۲۱ بهمن) به ۴میلیون و ۱۲۰ هزار تومان رسید.

گسترش نیوز- رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر گفت: امروز در بازار هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به نرخ ۴میلیون و ۲۶۰ هزار تومان معامله شد.

 محمد کشتی آرای افزود: همچین نیم سکه بهار آزادی ۲میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۴۰۵ هزار تومان و سکه‌های گرمی ۷۶۵ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

 

seke.jpg

وی تاکید کرد: بیشترین حباب سکه متعلق به ربع سکه و با ۲۰۵ هزار تومان بوده و در مجموع حباب سکه امروز برابر با ۵۷۰ هزار تومان است.

 

این فعال بازار طلا و جواهر گفت: در بازارهای جهانی هر اونس طلا با ۵دلار کاهش هم اکنون با ۱۳۱۳ دلار رسیده است.

 

هر مثقال طلا در روز یکشنبه یک میلیون و ۶۰۰ هزار و حتی کمتر از این نرخ معامله شد که امروز نرخ هر مثقال طلا به یک میلیون و ۶۲۲هزار تومان افزایش یافت.

 

کشتی آرای توضیح داد: هرگرم طلای ۱۸عیار در بازار امروز ۳۷۴هزار و ۵۰۰ تومان معامله می‌شود که نسبت به روز یکشنبه ۲۵۰۰ تومان افزایش یافته است.

 

وی درباره دلایل افزایش نرخ سکه در بازار بیان کرد: با افزایش و نوسانات نرخ ارز و همچنین بالارفتن تقاضای سنتی خرید سکه در پایان سال، شاهد افزایش نرخ سکه در روزهای گذشته و امروز بوده‌ایم.

 

وی گفت: بانک مرکزی مرجع اصلی توزیع سکه به بازار است که در ماه‌های گذشته محدودیت هایی برای واگذاری سکه وجود داشته و همچنین در کنار آن وجود سکه‌های خانگی و سبب شده تا تعادل میان عرضه و تقاضا تاحدودی برهم بخورد.

 

وی درباره احتمال افزایش قیمت‌ها در نتیجه بالارفتن میزان تقاضا در پایان سال و آستانه نوروز توضیح داد: این مسئله به صورت ۱۰۰درصد قابل پیش‌بینی نیست و باید منتظر روزهای آینده و میزان عرضه سکه از سوی بانک مرکزی و ورود سکه‌های خانگی به بازار بود.

منبع: خبرآنلاین

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید