اسامی نامزدهای اسکار ۲۰۱۹

نامزدهای نهایی نود و یکمین دوره جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار در شاخه‌های مختلف اعلام شد.

گسترش‌نیوز: فهرست نامزدهای نهایی نودویکمین دوره این جوایز سینمایی به این شرح است:

  نامزدهای بهترین فیلم بلند​

پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، کلنزمن سیاه، محبوب، کتاب سبز، روما، ستاره‌ای متولد شده است، معاون

 نامزدهای بهترین کارگردانی

اسپایک لی (کلنزمن سیاه)، پاول پالیکوفسکی (جنگ سرد)، یورگس لانتیموس (محبوب)، آلفونسو کوارون (روما)، آدام مک‌کی (معاون)

 نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد

کریستین بیل (معاون)، بردلی کوپر (ستاره‌ای متولد شده است)، ویلم دفو (در دروازده ابدیت)، رامی مالک (راپسودی بوهمی، ویگو مورتنسن (کتاب سبز)

 نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن

یالیتزا آپاریسیو (روما)، گلن کلوز (همسر)، اولیویا کولمن (محبوب)، لیدی گاگا (ستاره‌ای متولد شده است)، ملیسا مک‌کارتی (هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟)

  نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

 نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن

ایمی آدامز (معاون)، ماریانا دتاویر (روما)، رجینا کینگ (اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند)، اما استون (محبوب)، ریچل وایس (محبوب)

 نامزدهای بهترین فیلم غیرانگلیسی

جنگ سرد (لهستان)، دزدان فروشگاه (ژاپن)، روما (مکزیک)، هرگز روی برنگردان (آلمان)، کفرناحوم (لبنان)

  نامزدهای بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

ستاره‌ای متولد شده است، کلنزمن سیاه، اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند، تصنیف باستر اسکراگز، هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟

 نامزدهای بهترین فیلم‌نامه اصلی

نخستین اصلاح‌شده، کتاب سبز، روما، محبوب، معاون

  نامزدهای بهترین مستند بلند

سولوی آزاد، مراقب فاصله باش، از پدران و پسران، RGB، هیل کانتی امروز صبح امروز بعد از ظهر

  نامزدهای بهترین انیمیشن بلند

شگفت‌انگیزان ۲، رالف اینترنت را خراب می‌کند، جزیره سگ‌هاف میرای، مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی

 نامزدهای بهترین تدوین

کلنزمن سیاه، راپسودی بوهمی، کتاب سبز، محبوب، معاون

  نامزدهای بهترین موسیقی متن

  نامزدهای بهترین ترانه

پلنگ سیاه، RGB، بازگشت مری پاپینز، ستاره‌ای متولد شده است، تصنیف باستر اسکراگز

  نامزدهای بهترین فیلم‌برداری

جنگ سرد، محبوب، هرگز روی برنگردان، روما، ستاره‌ای متولد شده است

  نامزدهای بهترین طراحی لباس

تصنیف باستر اسکراگز، پلنگ سیاه، محبوب، بازگشت مری پاپینز، مری کوئین اسکاتلند

  نامزدهای بهترین مستند کوتاه

گوسفند سیاه، آخر بازی، قایق نجات، شبی در باغ، نقطه انتهای جمله

  نامزدهای بهترین چهره‌آرایی

معاون، مرز، مری کوئین اسکاتلند

  نامزدهای بهترین طراحی تولید

تصنیف باستر اسکراگز، پلنگ سیاه، محبوب، بازگشت مری پاپینز، مری کوئین اسکاتلند

  نامزدهای بهتری تدوین صدا

پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، نخستین انسان، یک جای آرام، روما

  نامزدهای بهترین صداگذاری

پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، نخستین انسان، روما، ستاره‌ای متولد شده است

  نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه بصری

انتقام جویان: جنگ ابدیت، کریستوفر رابین، نخستین انسان، بازیکن شماره یک آماده، سولو: داستانی از جنگ ستارگان

  نامزدهای بهترین فیلم کوتاه

  نامزدهای بهترین انیمیشن کوتاه

رفتار حیوانی، بائو، دم غروب، یک قدم کوچک، نزدیک غروب، آخر هفته‌ها

مراسم اعطای جوایز نود و یکمین دوره‌ی اسکار روز ۲۵ فوریه (بامداد دوشنبه ۶ اسفند) در لس آنجلس برگزار می‌شود.

منبع: ایسنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید