لیستی از پر فروش‌ترین کتاب‌های جهان

«داستان دو شهر» اثر معروف «چارلز دیکنز» با فروش ۲۰۰ میلیون نسخه در صدر فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان جای گرفته است.

آفتی به نام غلط نویسی!

 

غلامحسین سالمی غلط‌نویسی‌ها را مصیبت می‌داند و می‌گوید: دل‌نگرانی من همواره این بوده که برخی ناشران احترامی برای زبان قایل نیستند و هرچه را که به دست‌شان برسد چاپ می‌کنند؛ بدون این‌که به محتوای آن توجه کنند.

چگونه قاچاق کتاب اتفاق می‌افتد؟

مهدی غبرایی با بیان این‌که سیاست‌گذاری‌ها به قاچاقچیان کتاب مجال می‌دهد و اراده‌ای برای مبارزه با آن‌ها وجود ندارد، می‌گوید: وزارت ارشاد به قاچاقچیان کتاب مجال می‌دهد تا کتاب‌ها را به شکل نامطلوب ارائه دهند.

تعطیلات چه بخوانم؟ دو عاشقانه ایرانی که خوب می‌فروشند

اگر جزو آن دسته افرادی هستید که دوست دارید تعطیلات خود را با کتاب بگذارنید با ما همراه باشید.

چگونه کتاب در ایران فست فودی شد؟

طی سالهای گذشته کتاب ها متاثر از عوامل متعددی از جمله وضعیت اقتصادی نشر از نظر کیفی دچار افت شدیدی شده اند، هر چند روند تهیه تا عرضه کتاب به بازار سرعت گرفته است.

نفس‌های به شماره افتاده صنعت نشر در ایران

صنعت نشر ایران از رمق و رونق افتاده است. تیراژ پایین، کیفیت نازل فرم و محتوای آثار در کنار نبود سیاستگذاری های منسجم و مشخص در این زمینه، نفس های صنعت نشر را به شماره انداخته است.

کتاب همیشه تازگی دارد ولی فیلم، نه!

هوشنگ مرادی کرمانی با مقایسه سینما و کتاب، می‌گوید: کتاب ما را به فکر وامی‌دارد و همیشه تازگی دارد ولی فیلم کهنه می‌شود، کتاب تمام احساس خواننده را درگیر می‌کند ولی سینما نوعی زورگویی در قیاس با کتاب دارد.

مردم از طرح تشویقی کتاب، استقبال کردند

۱۵ آبان ماه، فروش تخفیف‌دار کتاب آغاز شد و کتاب‌فروشان واجدشرایط در سایت خانه کتاب ثبت‌نام کردند. رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان در گفت‌وگو با گسترش‌نیوز اظهارکرد که این طرح اگرچه ایرادهایی دارد اما جانی تازه به بازار نشر دمیده است.

یک روز از دید آلمان‌‌ها

تعداد فیلم‌ها و کتاب‌هایی که جنگ جهانی دوم را از دید آمریکایی‌ها، روس‌ها، انگلیسی‌ها و متفقین دیگر، روایت می‌کنند به ابدا کم نیست اما سخت بتوان فیلمی دید یا کتابی خواند که جنگ جهانی دوم را از چشم خود آلمانی‌ها به تصویر بکشد. حالا نویسنده‌ای پیدا شده که چنین کرده و کارش حسابی گرفته است.

روزهای سخت ناشران و بازار کتابفروشی

بحران صنعت نشر این روزها ابعاد جدیدی پیدا کرده و گسترش قاچاق کتاب و انتشار غیرقانونی آن، در کنار افزایش قیمت کاغذ و کاهش قدرت خرید مردم، روزهای سختی برای این حوزه را رقم زده و کتابفروشان و انتشاراتی ها را با مشکلات فراوانی مواجه ساخته است.