آمار تلفات جاده‌ای در نوروز ۹۸

سردار سید کمال هادیان‌فر با با بیان اینکه طی هفت روز گذشته تا دیروز با کاهش ۱۵ درصدی تلفات رانندگی در جاده‌ها مواجه بودیم، افزود: با توجه به افزایش شمار کشته‌های تصادفات در شبانه‌روز گذشته این میزان کاهش به حدود چهار درصد رسیده است.

گسترش نیوز: هادیان‌فر با اشاره به پایان دور نخست سفرهای نوروزی گفت: دور دوم سفرهای نوروزی در حالی از فردا آغاز می‌شود که سازمان هواشناسی کشور بارش باران و لغزندگی معابر را طی دو، سه روز آینده پیش‌بینی کرده است.

tasadofhadese.jpg

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به افزایش شمار کشته‌های تصادفات رانندگی در شبانه‌روز گذشته گفت: تنها طی ۲۴ ساعت در ۳۷۰ تصادف فوتی و جرحی، ۳۸ نفر کشته و ۴۷۱ نفر مجروح شدند.

او افزود: انحراف به چپ، سرعت غیرمجاز، خستگی، خواب‌آلودگی و تخطی از سرعت مطمئنه مهمترین علت تصادفات فوتی و جرحی در ۲۴ساعت گذشته بوده است.

۴۹ درصد تصادفات ۲۴ ساعت گذشته از نوع واژگونی بود

به گفته این مقام انتظامی، ۴۹  درصد تصادفات شبانه‌روز گذشته از شکل واژگونی بود و عدم کنترل وسیله‌نقلیه به دلیل لغزندگی معابر، تخطی از سرعت مطمئنه، خستگی و خواب‌آلودگی مهمترین علت رخداد این تصادفات بوده است.

توقیف ۲ هزار و ۶۵۰ خودروی حادثه‌ساز در ۲۴ ساعت گذشته

هادیان‌فر از برخورد با تخلفات حادثه‌ساز خبر داد و متذکر شد: تنها طی شبانه‌روز گذشته ۲ هزار و ۶۵۰  دستگاه خودرو که دارای تخلفات حادثه‌ساز بودند توسط عوامل پلیس راه و راهور در معابر کشور توقیف شدند.

بیشترین تصادفات رانندگی بین ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر رخ داد

رئیس پلیس راهور ادامه داد: بر اساس آمارها، در ۲۴ ساعت گذشته، بیشترین تصادفات رانندگی بین ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر رخ داده که  نشان‌دهنده عدم استراحت کافی و خستگی راننده  است لذا مجدداً توصیه می‌کنیم رانندگان پیش از آغاز سفر حتماً استراحت کافی کنند.

او از تشدید برخورد با تخلفات حادثه‌ساز خبر داد و اضافه کرد: برابر دستورالعمل صادره، مأموران پلیس راه با هرگونه تخلف حادثه‌ساز در معابر به طور جدی برخورد می‌کنند و خودروهایی که دارای خانواده هستند پس از طی مراحل لازم و توقیف ساعتی ترخیص و سایر خودروها ۷۲ ساعت توقیف می‌شوند.

به گفته هادیان‌فر خودروهایی که دارای تخلفات حادثه‌ساز در نوروز هستند در صورت ارتکاب مجدد تخلفات حادثه‌ساز تا پایان تعطیلات نوروز در پارکینگ پلیس می‌مانند.

او با بیان اینکه طی هفت روز گذشته تا دیروز با کاهش ۱۵ درصدی تلفات رانندگی در جاده‌ها مواجه بودیم، افزود: با توجه به افزایش شمار کشته‌های تصادفات در شبانه‌روز گذشته این میزان کاهش به حدود چهار درصد رسیده است.

کشته‌شدن ۱۷۰ نفر در صحنه تصادفات نوروزی

رئیس پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون حدود ۱۷۰ نفر در صحنه تصادفات کشته و سه هزار و ۷۵۰ نفر مجروح شدند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید