کلاهبرداری تلفنی از داخل زندان

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی از دستگیری ۲ کلاهبرداری حرفه‌ای و شناسایی ۶ تن از مالباختگان در اقصی نقاط کشور خبر داد و گفت: این متهمان طی تماس تلفنی با شهروندان از زندان کلاهبرداری می کردند.

گسترش نیوز - سرهنگ کارآگاه "قاسم دستخال"، با اشاره به ارجاع پرونده‌ای از دادگاه لواسانات مبنی بر شناسایی و دستگیری کلاهبردار، گفت: شاکی پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت، اظهار داشت؛ اینجانب کارمند بیمارستان می باشم. و در ساعت ۱۷:۰۰، بیست هشتم مهرماه سال جاری، فردی که خود را از عوامل حسابداری بیمارستان معرفی می کرد به من تماس گرفت و عنوان کرد که بخشی از حقوق رئیس بیمارستان به اشتباه به حساب من واریز شده است و به همین علت حسابم مسدوده شده است و درخواست کرد که برای اصلاح تراکنش و همچنین رفع مسدوی حسابم به دستگاه اتم مراجعه کنم. 

zendan-34.jpg


ولیکن پس از مراجعه به دستگاه اتم و استعلام موجودی حسابم، مبلغی به حسابم منتقل نشده بود و ضمت تماس با وی گفتم که وجهی به حسابم منتقل نشده است که این فرد بیان داشت وجه در حساب مسدود شده و قابل روئیت نیست. همچنین کدی را که با صفر شروع می شد به من داد و از من خواست که کد را در قسمت انتقال وجه وارد نمایم و مدت ۵ ثانیه دکمه ثبت را نگه دارم، ولی پس از این کار متوجه شدم که کد اعلام شماره کارت بوده و مبلغ ۲۹ میلیون و ۹۰۰ هزار و ۲۹۸ ریال از حسابم کسر شده است.
این مقام انتظامی بیان داشت: در تحقیقات پلیسی رد پایی یکی از مجرمان حرفه‌ای که در زندان محبوس بود به دست آمد و با دستور قضائی متهم از زندن دعوت و تحت بازجویی اولیه قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه متهم در ابتدا منکر ارتکاب هر جرمی بود، گفت: ولی پس از مشاهده دلایل و مدارک لب به اعتراف گشود و اقرار کرد که کلاهبرداری را یکی از هم سلولی‌هایش انجام داده است ولی مبلغ به حساب وی واریز شده است.
سرهنگ دست خال تصریح کرد: با دستگیری متهم دوم و تحقیقات تکمیلی پلیسی، تا کنون ۶ تن از مالباختکان از اقصی نقاط کشور مانند استان‌های مرکزی، همدان و تهران که به همین شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند شناسایی شده اند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: شناسایی سایر مالباختگان در دستور کار قرار دارد.

منبع: فارس

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید