خبر مهم وزیر آموزش‌و‌پرورش برای معلمان حق‌التدریسی

وزیر آموزش و پرورش گفت که آئین‌نامه تبدیل وضعیت نیروهای حق‌التدریسی ، آموزشیاران نهضت سوادآموزی ، نیروهای خرید خدمت و مربیان پیش دبستانی امسال نهایی می‌شود.

گسترش نیوز: محسن حاج میرزایی روز پنجشنبه در نشست هم اندیشی فرهنگیان ، مجمع خیران مدرسه ساز و نخبگان استان مازندران در نوشهر افزود:  آئین نامه تبدیل وضعیت نیروهای آموزش و پرورش در هیات دولت به تصویب رسید و شیوه نامه آن هم آماده شد، ولی به دلیل ابهاماتی که دیوان عدالت اداری بر آن وارد کرد، پس از اصلاحات در کمیسیون آموزش و پرورش حداکثر ظرف هفته آینده نهایی می شود.

 

وی توضیح داد: بر اساس این شیوه نامه، قرار است تا سال ۱۴۰۰ تمامی این نیروها منطبق با نیاز و  رشته اشان تبدیل وضعیت شوند و بزودی  این آئین نامه برای اجرا به وزارت و آموزش و پرورش ابلاغ خواهد شد.

رتبه بندی معلمان اولویت آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش همچنین اعمال نظام رتبه بندی معلمان را از دیگر برنامه های دارای اولویت این وزارتخانه در سال جاری برشمرد و گفت : در قانون بودجه سال ۹۸ اختیاراتی به دولت داده شده تا بتواند نظام رتبه بندی را تدوین کند و این موضوع در دستور کار قرار دارد و تا پایان امسال نهایی می شود.

وی افزود: آنچه در آئین نامه نظام رتبه بندی روی آن بحث شده افزایش حقوق ها است که باید از ابتدای مهر برای معلمان اعمال شود.

حاج میرزایی توضیح داد : طبق آئین نامه نظام رتبه بندی معلمان ، تمامی این شاخص ها از جمله سابقه ، تحصیلات ، رشته ، خلاقیت و حرفه نیز مدنظر است و در نیمه دوم امسال با اعمال این آئین نامه شاهد افزایش حقوق و بهبود وضعیت معیشتی معلمان در کشور خواهیم بود.

بر اساس گزارش های رسانه ای منتشر شده ، با اجرای این آیین نامه، حقوق معلمان حدود ۴۰۰ هزار تا ۶۰۰ هزار تومان افزایش می یابد.

پرداخت پاداش پایان خدمات معلمان

وزیر آموزش و پرورش از پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان و نیروهای حق التدریس تا پایان سال ۹۷  به عنوان یکی از اقدامات انجام شده در این وزارتخانه یاد کرد و گفت: امروز یکی از مهم ترین دغدغه های وزارت آموزش و پرورش توجه به وضعیت معیشتی ، ایجاد فضای مملو از آرامش و محیط امن برای معلمان است و آموزش و پرورش بدون معلم و دانش معنا و مفهومی ندارد.

وی با قدردانی از مشارکت همه جانبه خیران مدرسه ساز در مازندران افزود: امسال میزان تعهداتی که خیران مدرسه ساز در این استان داشتند حدود ۳۶ میلیارد تومان بود که به آن عمل کردند و ضمن آنکه میزان مشارکت آن ها در ارزیابی های نشان داده که حدود ۷۷ درصد بیش از سال گذشته بوده است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به توصیه های مقام معظم رهبری مبنی بر این که هرگونه هزینه در آموزش و پرورش ، سرمایه گذاری است ، گفت: شاید آثار سرمایه گذاری در دیگر بخش ها فوری نمایان شود و در آموزش و پرورش اینگونه نباشد، اما آنچه مهم است پایداری اثر دستاوردها است به عبارتی پایداری توسعه را باید در ظرفیت فکری یک جامعه جست و جو کرد.      

حاج میرزایی برای دستیابی وزارت آموزش و پرورش به اهداف و برنامه هایش خواستار همکاری همه جانبه مسئولان دستگاه های اجرایی ، خیران ، مردم و معلمان شد .

وزیر آموزش و پرورش روز پنجشنبه در جریان سفر یک روزه خود به مازندران علاوه بر افتتاح ۱۱ پروژه آموزشی و ورزشی  شامل افتتاح اموزش و پرورش بخش مرزن آباد ، ۶۵ کلاس درس با زیر بنای ۹ هزار و  ۱۵۰ متر مربع و با هزینه ۱۶ میلیارد تومان در شهرهای نوشهر ، چالوس و کلاردشت با نشستی هم با مسئولان و کارکنان اموزش و پرورش این شهرها برگزار کرد.

منبع: ایرنا

 

دیدگاه‌ها  

0 #1 مقدم 1398-08-16 21:06
با سلام
سرور ارجمند لطف کنید مابقی مطالبات فرهنگیان را را هم پرداخت کنید و تمام . خدا خیرتان دهد. از چند سال قبل طلب داریم و می دانید که نابسامانی زیاد است.
نقل قول کردن
0 #2 معلم 1398-08-17 07:13
با سلام، متاسفانه در احکام معلمان پیمانی (ماده ۲۸) آموزش و پرورش ورودی مهر سال ۹۸ قانون مصوب مجلس اعمال نشده و این امر از انطباق احکام سال ۹۷ با سال۹۸ به سادگی قابل تشخیص است.لطفا پیگیری نماید. باتشکر
نقل قول کردن
0 #3 مهران 1398-08-17 07:52
مهمترین دغدغه آموزش و پرورش ما که باید به حالش خون گریه کرد شده رتبه بندی،معیشت، معوقات، پاداش که هیچکدام هم به سرانجام مطلوبی نمی رسد.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید