افزایش انگیزه معلمان با اجرای رتبه‌بندی

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: رتبه‌بندی در قالب لایحه‌ای آماده و ارائه شد که مراحل را طی کرد و اصلاحیه خورد و اکنون در کمیسیون اجتماعی دولت است که به زودی به صحن هیات دولت می‌رود.

گسترش‌نیوز: سیدجواد حسینی در حاشیه همایش نکوداشت خیرین مدرسه‌ساز و بزرگداشت خیر مدرسه‌ساز محمدرضا حافظی، اظهار کرد: یک سوم مدارس تخریبی است و تلاش سازمان نوسازی مدارس این است که مدارس استاندارد داشته باشیم و در این مسیر هم توفیق داشتیم.

moalem.jpg

وی افزود: یک سوم مدارس توسط خیران ساخته شده و بیش از ۳۰ هزار خیر کشور ۱۳۰ هزار کلاس درس ساختند.

حسینی گفت: تلاش ما این است که مدارس خشت و گلی برچیده شود و اول مهر جشن نبود مدارس خشت و گلی را می‌گیریم همچنین تلاش می‌کنیم بخاری‌های نفتی استاندارد شود.

وی درباره اولویت‌هایش در دوره سرپرستی عنوان‌کرد: چه در دوران سرپرستی و چه غیر از آن و چه آقای حسینی و چه هر فرد دیگری سکان آموزش و پرورش را برعهده بگیرد، خواهد گفت که تحقق متوازن سندتحول بنیادین اولویت اصلی است و تلاش بنده همین است، سند تحول ۶ خرده نظام دارد که تصویب شده و برای اجرای آن تلاش می‌کنیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: بیش از۴۴ درصد سند تحول مربوط به نظام راهبری و مدیریت و ۲۰ درصد منابع انسانی است و در مجموع ۶۴ درصد سند و مجموعه راهکارهایی که دارد مبتنی بر دو خرده نظام راهبری و مدیریت و راهبری و منابع انسانی است. اولویت را ارتقای مدیریت در آموزش و پرورش و مدیریت آموزشگاهی و ارتقای صلاحیت‌های حرفه‌ای می‌دانیم.

وی درباره رتبه‌بندی معلمان نیز گفت: رتبه‌بندی در قالب لایحه‌ای آماده و ارائه شد که مراحل خود را طی کرده و اکنون در کمیسیون اجتماعی است که به‌زودی به صحن هیات دولت می‌رود. دیروز در جلسه شورای اقتصادی نیز رئیس‌جمهوری گفت که اعتبار بخش اول و دوم رتبه‌بندی تامین شده و آن را اجرایی خواهیم کرد، البته رتبه‌بندی اعتباری بیشتر می‌خواهد و ما تمام تلاش خود را معطوف خواهیم کرد زیرا معتقدیم یکی از عوامل افزایش انگیزه معلمان، اجرای رتبه‌بندی و سنجش صلاحیت‌های معلمی است که آقای بطحایی و رئیس‌جمهوری هم تاکید داشتند که باید انجام شود.

 

منبع: تسنیم

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید