آخرین تشریح جزییات آب و هوای کشور

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به آخرین تشریح جزییات آب و هوای کشور اظهار کرد: براساس بولتن‌های هواشناسی امروز در مناطق شمال شرق، شرق، جنوب شرق و برخی از مناطق کرمان و شرق هرمزگان بارش باران گاهی به شکل رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهیم داشت.

گسترش نیوز -کبری رفیعی افزود: با توجه به بارش شدید توام با رگبار و رعد و برق که ظرفیت ایجادآبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی را دارد به افرادی که در این مناطق حضور دارند، توصیه می‌شود تمهیدات لازم را برای اجتناب از مخاطرات هوای مخرب به عمل آورند.

havashenasii.jpg

 رفیعی با اشاره به اینکه فردا سامانه بارشی از شمال شرق کشور خارج می‌شود، بیان کرد: فردا با خروج سامانه بارشی از شمال شرق تنها در این مناطق بارش پراکنده رخ خواهد داد.

 این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا در اغلب مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود، گفت: از اواخر وقت فردا و طی روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی جدید از شمال غرب این مناطق تحت تاثیر این سامانه قرار خواهد گرفت، ضمن آنکه روز چهارشنبه نیمه غربی کشور وزش باد شدید خواهد داشت.

 وی با بیان اینکه شهر‌های شمالی طی امروز و فردا پدیده خاصی ندارند، اظهار کرد: البته با ورود سامانه بارشی از شمال غرب انتظار می‌رود که روز چهارشنبه این سامانه شهر‌های شمالی را در بر گیرد.

 رفیعی از افزایش ۴ تا ۶ درجه‌ای دما طی سه روز آینده در سواحل دریای خزر خبر داد و گفت: از بعدازظهر روز چهارشنبه دما در نیمه شرقی کشور ۸ تا ۱۰ درجه افزایش می‌یابد.

 این کارشناس هواشناسی ادامه داد: از امروز تا فردا بعدازظهر نیمه شرقی خلیج‌فارس و دریای عمان مواج و طوفانی خواهد بود و روز چهارشنبه خلیج‌فارس به‌ویژه سواحل استان خوزستان این شرایط را دارند.

 وی درباره آخرین وضع آب و هوای تهران گفت: امروز آسمان تهران صاف تا کمی ابری و در برخی ساعات با وزش باد همراه است.

 رفیعی در پایان حداقل دمای صبح امروز تهران و مهر آباد را ۱۰ درجه و حداکثر ۲۴ درجه سانتی گراد اعلام کرد و افزود: حداکثر دمای تهران در مقایسه با روز قبل ۲ درجه افزایش یافته است. همچنین پیش‌بینی می‌شود که حداقل دمای فردا صبح بالای ۱۳ درجه سانتی گراد باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید