صدور احکام رتبه‌بندی تا ۴۵ روز دیگر

معاون وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه کمتر از ۴۵ روز دیگر احکام معلمان براساس نظام رتبه‌بندی اصلاح می‌شود، گفت: نیروهای اداری فعلاً تا مهر ۹۹ مشمول رتبه‌بندی می‌شوند.

طرح ویژه برای معلمان ابتدایی ‌

«طرحی برای معلمان ابتدایی دنبال می‌کنیم تا آنها هم بتوانند از برخی مزایای معلمان تمام وقت استفاده کنند.»

پیشنهاد آموزش دو زبان جدید در مدارس‌

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: پیشنهادی ارائه دادیم که ۲ زبان چینی و عربی به فهرست زبان‌های مجاز برای آموزش اضافه شود که وزیر آموزش و پرورش این موضوع را جهت بررسی به شورای‌عالی آموزش و پرورش ارجاع داده است.

بررسی استیضاح وزیر آموزش و پرورش

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس از بررسی طرح استیضاح محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در جلسات این هفته کمیسیون خبر داد.

رتبه‌بندی به معیشت در

«از آغاز واریز کمک ‌هزینه معیشتی دولت به حساب شهروندان، کم‌کم معلمان بسیاری متوجه شدند که گویا واریزها از روی نام آنها پریده و سراغ سایرین رفته است.»

شعار امسال هفته پژوهش در آموزش و پرورش

نشست خبری رئیس ستاد بزرگداشت هفته پژوهش در آموزش و پرورش برگزار شد.

دریافت عوارض از خودروها بعد از ورود به طرح + جزییات

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای به شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌ها مجوز وضع عوارض برای ورود خودروها به محدوده‌های طرح ترافیک و زوج و فرد را دادند.

انتقاد گروه‌های کارگری و معلمان از نگرفتن یارانه

برخی معلمان واجد شرایط می‌گویند: علیرغم وعده‌ها، یارانه‌ی حمایت معیشتی به آنها تعلق نگرفته است.

ورود سامانه جدید بارشی به کشور

سازمان هواشناسی با اشاره به تداوم بارش‌ها تا آخر هفته اعلام کرد: با ورود سامانه بارشی جدید به کشور، بارش‌ها جمعه علاوه بر نیمه غربی، نیمه شرقی را در بر می‌گیرد.

زباله‌گردی کودکان پایان می یابد؟

آنهـا زباله‌گرد هســــتند. دستفروش و نوازنده هم در خیابان‌های شهرهای بزرگ قدم می‌زنند و گاه در هیبت گدا یا فال‌فروش در برابر عابران می‌ایستند و از زندگی رقت‌بارشان می‌گویند. مشق‌هایشان را در خیابان و در برابر چشمان عابران می‌نویسند و گاه در پستوهای شهر در میان زباله‌ها جست‌وخیز می‌کنند. آنها از جهان کودکی تنها چیزی که ندارند، کودکی است. یا در معرض سوءاستفاده‌اند یا ‌تحت بهره‌کشی باندهای مافیایی. هر چه هست، آنها آیینه غم‌انگیزی از زندگی شهری هستند که هر روز در برابرمان می‌ایستند و به ما یادآوری می‌کنند‌ که زندگی کودکی‌ در تهران و شهرهای بزرگ، همواره جذاب نیست، بلکه صورت غم‌انگیزی هم دارد.