|

بخوانید :

کدخبر: 271365

این توافق نامه گردشگری ایران را متحول می‌کند

۴تفاهم‌نامه با هدف تقویت همکاری‌ها در حوزه گردشگری بین شرکت توسعه گردشگری ایران و شهرداری شیراز امضا شد.

گردشگری این توافق نامه گردشگری ایران را متحول می‌کند

چهار تفاهم‌نامه امروز چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ به امضای علی همتی مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران و سعید مصفا سرپرست شهرداری شیراز رسید.

تلاش برای توسعه همه‌جانبه گردشگری شیراز، مشارکت در تمام پروژه‌های مورد توافق گردشگری، تفریحی، خدماتی و دیگر اجزای صنعت گردشگری، توجه خاص به احیای فرهنگ اصیل اسلامی – ایرانی، نشاط گردشگری و احترام به سلایق مختلف، معرفی شهر شیراز به‌عنوان یک شهر در حال توسعه گردشگری، توجه به پیوندهای گردشگری مناطق مختلف ایران، گسترش همکاری در حوزه‌های گردشگری علمی، پژوهشی با استفاده از امکانات شهر شیراز، فراهم کردن فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای طرفین و تلاش برای افزایش تعداد گردشگر در شیراز از مهمترین اهداف امضای این تفاهم‌نامه‌ها است.

بر اساس این تفاهم‌نامه‌ها، شرکت توسعه گردشگری ایران با شهرداری شیراز درباره جذب سرمایه‌گذار برای بسته‌های سرمایه‌گذاری مناطق تاریخی، تفریحی و دیگر پروژه‌های شهرداری همکاری می‌کند و با توجه به اعلام آمادگی این شرکت برای احداث زائرسرا در شیراز، شهرداری برای تامین زمین اعلام آمادگی کرده و مقرر شد موضوع از سوی شرکت توسعه گردشگری استان فارس پیگیری شود.

همکاری در برگزاری رویدادها و برنامه‌های گردشگری و صنایع‌دستی، توجه به معرفی خانه‌های تاریخی از سوی شهرداری با هدف مشارکت در احیا و بهره‌برداری، همکاری در توسعه گردشگری در باغات قصردشت با رویکرد حفاظت، اجاره بازارچه هنر از سوی شرکت توسعه گردشگری ایران، همکاری در برگزاری رویدادهای گردشگری و نمایشگاه‌های فصلی در شیراز و ... از مهمترین مفاد این تفاهم‌نامه‌ها به شمار می‌آید.

مدت این تفاهم‌نامه‌ها سه سال تعیین شده و با موافقت طرفین قابل تمدید است.

 

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...