|

بخوانید :

کدخبر: 270668

کاخ نیاوران به راهنمای گردشگری صوتی مجهز شد

برای نخستین بار، جاذبه‌های گردشگری مجموعه فرهنگی تاریخی کاخ نیاوران به سیستم راهنمای صوتی مجهز شد.

گردشگری کاخ نیاوران به راهنمای گردشگری صوتی مجهز شد

با هدف ارائه اطلاعات بناها و آثار تاریخی به نمایش درآمده در موزه‌های این مجموعه از طریق روش‌های مختلف و فناوری‌های روز، راهنمای گردشگری صوتی راه اندازی شده است.

این راهنما شامل معرفی ۶ موزه مجموعه، باغ تاریخی نیاوران و همچنین روایت وقایع تاریخی از قاجار تا پهلوی است که به استقبال گردشگران می‌آید تا قصه‌های نیاوران را برای بازدیدکنندگان روایت کرده و اطلاعات مربوط به هر جاذبه را به شکل کامل به علاقه مندان ارائه دهد.

بازدیدکنندگان در بدو ورود به مجموعه نیاوران یا در طول بازدید می‌توانند به دو شکل استفاده از دستگاه و همچنین نصب اپلیکیشن مربوطه بر روی تلفن همراه خود، با اسکن QRCODE تابلوهای نصب شده در مسیر، به محتوای صوتی مجموعه نیاوران دسترسی پیدا کرده و گوشه و کنار این مجموعه را کند و کاو کنند. این راهنما به گردشگران کمک می‌کند با سرعت دلخواه خود از جاذبه‌های گردشگری و موزه‌های این مجموعه بازدید کرده و لذت ببرند

راهنمای گردشگری صوتی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران به سفارش این مجموعه و با حمایت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، صنعت طراحی و تولید شده و طی برنامه ریزی انجام شده در آینده نزدیک به زبان انگلیسی نیز مجهز می‌شود.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...