|
کدخبر: 127185

ایران و ازبکستان؛ رونمایی از تیم اسکوچیچ با حضور تماشاگران

تیم ملی فوتبال ایران پنجشنبه ساعت ۱۸ به وقت محلی در دیداری تدارکاتی به مصاف تیم ازبکستان خواهد رفت این اولین مسابقه تیم ایران با سرمربی جدید است.

ورزش ایران و ازبکستان؛ رونمایی از تیم اسکوچیچ با حضور تماشاگران

حدود ۸ ماه از انتخاب دارگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می‌گذرد. ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ این مربی کروات جانشین مارک ویلموتس بلژیکی شد تا هدایت تیم ملی فوتبال ایران را برای حضور در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی برعهده بگیرد. چند روز بعد از حضور اسکوچیچ در تیم ملی شیوع ویروس کرونا باعث شد که تمامی رقابت‌های فوتبال تعلیق شود. به این ترتیب این مربی اهل کرواسی حدود ۸ ماه است که بدون مسابقه سرمربی تیم ملی ایران است.

بازی با ازبکستان اولین مسابقه اسکوچیچ در قامت سرمربیگری تیم ملی ایران است. ازبک‌ها همیشه حریف تدارکاتی و تمرینی خوبی برای ملی پوشان ایران بوده است. تیم ملی با ویلموتس نتایج ناامید کننده‌ای گرفت و این مربی بلژیکی البته با شکایت از فدراسیون فوتبال ایران دردسرهای زیاد دیگری هم به جز نتایج ضعیفش برای تیم ملی به وجود آورد. 

تیم ملی اکنون برای جبران باخت مقابل بحرین و عراق و صعود به مرحله دوم مسابقات مقدماتی باید خود را برای این مسابقات حساس در سال آینده آماده کند. تیم فوتبال ایران برخی از بازیکنان سرشناس خود را به دلایل مختلف در اختیار ندارد. مهدی ترابی به دلیل قوانین قرنطینه‌ای در قطر و علیرضا بیرانوند به دلیل مصدومیت در این دیدار حضور ندارند. اکنون همه می‌خواهند ببینند که اسکوچیچ با چه تفکری و چه آرایشی تیم ملی ایران را به میدان می‌فرستد.

اسکوچیچ در روزهای کرونایی ویژه‌ترین و تنها تماشاگر رسمی رقابت‌های لیگ برتر بود و سعی کرد که بازیکنان شاغل در فوتبال کشورمان را به دقت زیر نظر بگیرد. حضور بازیکنانی مثل رشید مظاهری، پیام نیازمند، کنعانی‌زادگان، عارف غلامی، شجاع خلیل زاده ، سیامک نعمتی، نورالهی، علی کریمی و مهدی قائدی را می‌توان ثمر‌ه‌های همین رصد لیگ برتر دانست. 

ازبکستان هم یک مربی نام آشنا به نام سرور جباروف دارد که در گذشته بازیکن تیم استقلال بوده است و برخی از بازیکنان تیم ملی ازبکستان هم در قالب تیم پاختاکور مقابل استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا در همین چند روز پیش بازی کرده‌اند. حالا باید دید که این مسابقه چقدر تحت تاثیر بازی  باشگاهی در لیگ قهرمانان است. قطعا بازیکنان ایرانی از بازیکنانی مثل ماشاریپوف، ایگور کریمتس، خوجیراکبر، فرخ سایفیوف شناخت بهتر و بیشتری پیدا کرده اند.

جالب‌تر اینکه این مسابقه قرار است با حضور هزار تماشاگر در ورزشگاه ۳۵ هزارنفری پاختاکور تاشکند برگزار خواهد شد. در واقع ملی پوشان ایرانی نیز بیش از ۸ ماه است که تماشاگران را در وزشگاه‌ها ندیده‌اند و این موضوع نیز یکی دیگر از اولین‌های این مسابقه است. اولین بازی اسکوچیچ، اولین بازی تیم ملی در دوران کرونا و آن هم با حضور تماشاگر! حالا باید دید که چگونه تیم ملی کشورمان در این بازی ظاهرا خواهد شد. قطعا مهم‌تر از نتیجه بازی شکل و شمایل بازی تیم ملی با حضور اسکوچیچ است. 

تیم ملی بعد از این مسابقه یک دیدار تدارکاتی دیگر هم هفته آینده با تیم ملی مالی در ترکیه برگزار خواهد کرد.

منبع: فرتاک نیوز

ارسال نظر