|

بخوانید :

کدخبر: 280870

گشوده شدن درهای صادرات به آفریقا

معاون وزیر صمت و رییس سازمان توسعه تجارت از حضور موفق شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه بین‌المللی «اگروفود» غنا خبر داد.

نمایشگاه گشوده شدن درهای صادرات به آفریقا

نمایشگاه بین‌المللی اگروفود غنا با حضور شرکت‌های بین‌المللی در حوزه صنایع غذایی، کشاورزی ماشین‌آلات وابسته ۸ تا ۱۰ آذر در آکرا، پایتخت غنا برگزار شد.

علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت از حضور موفق شرکت‌های ایرانی در پاویون جمهوری اسلامی ایران این نمایشگاه خبر داد و گفت: پایون ایران توسط مرکز تجاری ایران در غنا برگزار شد و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

وی ادامه داد: شرکت‌های ایرانی طیف وسیعی از محصولات و توانمندی‌های کشور در حوزه صنایع غذایی، کشاورزی و ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی را به نمایش گذاشتند و نشست‌های متعدد B۲B (رودررو) با تجار و صنعتگران آفریقایی داشتند.

به گفته رییس سازمان توسعه تجارت، شرکت‌های ایرانی همچنین در ۱۶ همایش تخصصی شرکت و به بازدید از برخی کارخانه‌ها و شرکت‌های متناظر پرداختند.

وی با بیان اینکه سازمان توسعه تجارت در راستای رسالت ذاتی خود با حذف متنوع سازی بازارهای صادراتی در معرفی ظرفیت‌های صادراتی کشور، مصمم است در معتبرترین نمایشگاه‌های بین‌المللی کشورهای هدف مشارکت فعال داشته باشد گفت: تبادل هیأت‌های تجاری یکی از برنامه‌های سازمان است و برای سال ۲۰۲۳ نیز برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای تداوم ارتباط با کشورهای هدف آفریقایی از طریق مشارکت و شرکت در ۸ رویداد نمایشگاهی صورت گرفته است.

پیمان پاک همچنین در خصوص برگزاری نمایشگاه دروازه صادرات به آفریقا در استانبول و حضور شرکت‌های ایرانی در این نمایشگاه نیز گفت: پیش‌بینی می‌شود بیش از ۳ هزار تاجر و فعال اقتصادی آفریقایی در این نمایشگاه که از ۲۶ تا ۲۸ آذرماه سال جاری برگزار می‌شود، حاضر شوند.

رییس سازمان توسعه تجارت تاکید کرد: فرصت حضور در این نمایشگاه و مذاکره رو در رو با تجار و بازرگانان آفریقایی که به دعوت کشور ترکیه در این نمایشگاه بزرگ حضور خواهند داشت برای اولین بار برای شرکت‌های ایرانی ایجاد شده است و انتظار می‌رود دستاوردهای بزرگی برای ایجاد روابط تجاری بین ایران و کشورهای آفریقایی در پی داشته باشد.

لازم به ذکر است قاره آفریقا یکی از اهداف ایران برای توسعه تجارت  بوده که در سال ۱۴۰۰ با رشد ۱۰۰ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۹ و نیز رشد ۵۰ درصدی در نیمه اول سال ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ روبرو بوده است.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...