|

بخوانید :

کدخبر: 273846

توجه ویژه به دانش بنیان ها در آیفارم پنجم

مدیر پنجمین نمایشگاه کشاورزی آیفارم با اشاره به برگزاری اولین پاویون شرکت های دانش بنیان در این نمایشگاه گفت: برای اولین بار در برگزاری نمایشگاه های کشاورزی، فضایی به صورت مستقل به شرکت های دانش بنیان کشاورزی و حوزه های مرتبط اختصاص داده شده است.

حامد ایرانی مدیر پنجمین نمایشگاه بین المللی آیفارم با اشاره به اهمیت توسعه کسب و کارها در حوزه های مختلف کشاورزی و تبادل دانش و اطلاعات پیشرفته این حوزه، گفت: این رویداد با هدف ارائه آخرین دستاوردها و تکنولوژی های روز در حوزه باغبانی، ساخت و تجهیز گلخانه، ماشین آلات، ادوات، تجهیزات و پهپاد‌ های کشاورزی، سامانه‌ های نوین آبیاری و محصولات کشاورزی در تاریخ ۲۱ تا ۲۴ شهریور ماه در محل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب تهران برگزار می شود.

وی با بیان این نکته که از نقش و اهمیت شرکت های دانش بنیان در توسعه صنعت کشاورزی نمی توان چشم پوشی کرد، افزود: برای اولین بار در برگزاری نمایشگاه های کشاورزی، فضایی به صورت کاملا مستقل به شرکت های دانش بنیان اختصاص داده شده است.

ایرانی با تاکید بر این مهم که این نمایشگاه با رویکرد صادرات محور و به منظور تقویت و ارتقاء تولیدات سازندگان داخلی و معرفی توانمندی‌ های ساخت داخل در سطح بین المللی برگزار خواهد شد، ادامه داد: توان تولیدی کشاورزی ایران مورد توجه کشورهای خارجی به خصوص همسایگان قرار گرفته است که کشور‌های عراق، قطر، عمان، امارات، کویت، ترکیه، افغانستان و کشور‌های حوزه اوراسیا ضمن بازدید از این نمایشگاه در پی بهره مندی از این توان و تولیدات شرکت های ایرانی خواهند بود.

وی گفت: از آنجایی که توسعه گلخانه ها و افزایش ۲برابری ظرفیت آن طی ۵ سال در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد، امسال و با همت انجمن گلخانه سازان کشور شاهد حضور حداکثری از برترین فعالین این حوزه خواهیم بود که برای علاقمندان برای ساخت و ایجاد گلخانه بازدید از این رویداد بسیار مفید و حائز اهمیت خواهد بود.

پنجمین دوره نمایشگاه بین المللی آیفارم با همکاری و مشارکت انجمن ملی گلخانه سازان کشور و با حمایت وزارت جهاد کشاورزی، وزارت امور خارجه ، خانه اصناف کشاورزی ایران ، نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران و کمیته صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

گفتنی است نمایشگاه کشاورزی از ۲۱ الی ۲۴ شهریور ماه در فضایی بالغ ۲۰ هزار متر و با حضور ۱۱۰ شرکت در محل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب برگزار می شود.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...