|

بخوانید :

کدخبر: 167311 سهیل فرزین

گفتگوی گسترش نیوز با مدیرعامل سایت نمایشگاهی سنندج:

چه کسانی سایت نمایشگاهی سنندج را ورشکست کردند؟

فروتن گفت: متاسفانه شرکت نمایشگاهی سنندج به طور کامل ورشکست شده و در حال حاضر فقط شخص من و یک نفر حسابدار در این مجموعه حضور داریم.

نمایشگاه چه کسانی سایت نمایشگاهی سنندج را ورشکست کردند؟

بیش از یک سال است که سایت نمایشگاهی سنندج به دلیل شیوع ویروس کرونا حتی یک رویداد نمایشگاهی برگزار نکرده و از این منظر در شرایط بحرانی و ورشکستگی تام قرار دارد. در شرایط کنونی جامعه که حفظ اشتغال مردم از اصلی ترین وظایف دولت ها و مسئولان کشوری به حساب می آید، اخذ تصمیمات سلیقه ای و نادیده گرفتن تمام جوانب، موجب شده تا کارکنان و نیروهای انسانی سایت سنندج از فعالیت در این سایت کنار گذاشته شوند. خبرنگار سرویس نمایشگاه گسترش نیوز در همین رابطه گفت و گویی با علیرضا فروتن مدیرعامل سایت نمایشگاهی سنندج ترتیب داده است که در ادامه مطالعه خواهید کرد. با گسترش نیوز همراه باشید.

وضعیت بحرانی سایت سنندج پس از شیوع کرونا

فروتن در ابتدای این گفتگو اظهار داشت: آخرین رویدادی که سایت نمایشگاهی سنندج موفق به برگزاری آن شد نمایشگاه صنعت ساختمان بود که در بهمن ماه سال ۹۸ و پیش از اعلام رسمی شیوع ویروس کرونا به کشور با حضور یک هیئت تجاری از اقلیم کردستان عراق در این شهر برگزار شد. نمایشگاه تخصصی گل و گیاه رویداد بعدی بود که به علت شیوع ویروس کرونا منحل شد.

علیرضا-فروتن

وی افزود: تا این لحظه که بیش از یک سال از شیوع ویروس کرونا می گذرد حتی یک رویداد نیز در سایت نمایشگاهی سنندج برگزار نشده است. علی رغم صدور مجوز از سمت وزارت بهداشت، وزارت کشور، ستاد مقابله با کرونای کشور و وزارت صمت مبنی بر بلامانع بودن برگزاری رویداد ها در مناطق زرد و نارنجی مسئولان ستاد مقابله با کرونای استان و همچنین استانداری با برگزاری نمایشگاه ها موافقت نکردند.

عضو انجمن برگزارکنندگان نمایشگاهی در ادامه گفت: در دورانی که اغلب استان های کشور در شرایط حاد به سر می بردند شهر سنندج از نظر میزان شیوع کرونا جزو شهرهای آبی به حساب می آمد. متاسفانه با نهایت بی مهری و کم توجهی مسئولان استانی برگزاری رویدادها به طور کامل لغو شدند. این در حالی است که سازمان صمت استان مجوز برگزاری رویدادها را صادر کرد اما این امر مورد مخالفت مجموعه استانداری قرار گرفت.

ورشکستگی کامل سایت نمایشگاهی

فروتن تصریح کرد: متاسفانه باید اذعان داشت که شرکت نمایشگاهی کردستان به طور کامل ورشکست شده و در حال حاضر فقط شخص من و یک نفر حسابدار در این مجموعه حضور داریم. برخی از نیروهای شرکت در حال حاضر با اخذ بیمه بیکاری در منزل هستند و به ناچار و برخلاف میل باطنی مجبور شدیم که عذر گروه دیگری از نیروهای فعال مجموعه را بخواهیم.

وی با تاکید بر اینکه نمایشگاه سنندج هیچ بارقه امیدی به جهت برگزاری رویدادها در سال جدید ندارد، گفت: مکاتبات متعددی را با استانداری انجام داده و آن ها را در جریان وضعیت کارمندان و نیروهای انسانی سایت نمایشگاهی قرار دادیم اما متاسفانه هیچ نتیجه ای از این مکاتبات حاصل نشد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین المللی سنندج همچنین گفت: تمام سایت های نمایشگاهی کشور از ۱ تا ۸ مورد رویداد برگزار کردند. برخی از این رویداد ها در مناطق قرمز کرونایی نیز برگزار شدند. اما چه شد که سایت نمایشگاهی سنندج اجازه برگزاری حتی یک رویداد را اخذ نکرد؟ اگر مجوز برگزاری حداقل دو عنوان رویداد نمایشگاهی از جانب استانداری و ستاد مقابله با کرونای استان صادر می شد در بدترین حالت، ما را از ضرر و زیان هزینه های شرکت خارج می کرد.

فروتن با اشاره به سابقه ۱۱ ساله خود در مدیریت سایت نمایشگاهی سنندج گفت: در طول مدت زمان فعالیت من در این سایت نمایشگاهی تنها یک سال وضعیت حساب های ما به هم ریخته بود که آن مورد هم باز به بی مهری مسئولان استانی باز می گشت. به عقیده من در هر شرایطی می توان فعالیت نمایشگاهی انجام داد اما مسئولان نیز در این خصوص باید با فعالان صنعت نمایشگاهی همکاری داشته باشند. در حد توان هزینه های جاری را پوشش دادیم اما در انتها مجبور به اخراج و تعلیق نیروهای خود شدیم.

وی با تاکید به اینکه ما قادر به رعایت تمامی پروتکل ها در حین برگزاری رویدادها بودیم، گفت: تصمیم مسئولان و سیاست گذاران به نحوی است که گویی ویروس کرونا فقط در نمایشگاه ها حضور دارد و در پاساژها، بازارها، مجتمع های تجاری و مکان های مشابه شاهد شیوع ویروس کرونا نیستیم. باید این نکته را اضافه کرد در بهترین حالت ما قادر هستیم که در هر ماه تنها یک رویداد برگزار کنیم. به عبارتی می توان گفت که سایت نمایشگاهی سنندج در هر ماه تنها ۴ روز و آن هم در بعد از ظهرها فعالیت دارد. از طرفی روزهای پنج شنبه و جمعه شاهد حضور تعداد بالاتری از بازدیدکنندگان بودیم.

کمک اقتصادی برگزاری رویدادها به مردم عادی

مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین المللی سنندج گفت: در این شهر که جزو شهرهای محروم کشور به شمار می رود برگزاری رویدادها کمک حال اقتصادی بسیاری از خانواده ها بود. به طور مثال رانندگان تاکسی زمان برگزاری رویداد ها را در دفترچه های خود ثبت می کردند تا با انتقال بازدیدکنندگان به سایت نمایشگاهی از درآمد بیشتری برخوردار شوند. متاسفانه مسئولان و سیاست گذاران استانی توجهی به هیچ کدام از این موارد نکردند و تصمیم خود مبنی بر لغو تمام فعالیت ها و رویدادهای نمایشگاهی عملی کردند.

فروتن در پایان با اشاره به اینکه برگزاری رویدادها در سال جاری در هاله ای از ابهام قرار دارد، گفت: اولین عنوانی که برای برگزاری در سال جدید به سازمان صمت استان اعلام کرده ایم، برگزاری رویداد تخصصی گل و گیاه است. باید منتظر ماند و دید که آیا مسئولان استانداری و ستاد مقابله با کرونای استان اجازه برگزاری این رویداد را صادر خواهند کرد یا خیر؟

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...