کدخبر: 101311

آمریکا این بار نفتکش های ایران را به تحریم تهدید کرد

روزنامه آمریکائی وال‌استریت‌ژورنال اعلام کرد که واشنگتن نفتکش‌های حامل سوخت ایران به ونزوئلا را تهدید به تحریم کرده است.

نفت و انرژی آمریکا این بار نفتکش های ایران را به تحریم تهدید کرد

روزنامه آمریکائی وال‌استریت‌ژورنال به نقل از مقامات آمریکائی در گزارشی ادعا کرد که واشنگتن تهدید کرده است نفت‌کش هائی که برای ونزوئلا نفت حمل می کنند را تحریم می کند.

بر اساس اعلام این روزنامه آمریکائی، هدف آمریکا از این اقدام جلوگیری از ایجاد ائتلاف اقتصادی میان ایران و ونزوئلا است.

بر اساس ادعای این رسانه آمریکائی، ۲ کِشتی تحت مالکیت یونان که با پرچم لیبریا حرکت می‌کردند و حامل محصولات نفتی ایران به مقصد ونزوئلا بودند، برنامه خود برای تحویل محموله‌های خودشان را از ترس تحریم متوقف کردند!

این درحالیست که ایران ناوگانی متشکل از پنج نفتکش را برای تحویل بنزین روانه ونزوئلا کرده است؛ سه نفتکش ایران به مقصد رسیده‌اند و دو نفتکش ایران در حال حرکت در مسیر هستند.

بر اساس ادعای این رسانه، مقامات آمریکایی اعلام کرده اند که دو کشتی تحت مالکیت یونان در صورت ادامه مسیر به سمت ونزوئلا از دریافت خدمات بیمه و دسترسی به نظام بانکی بین‌المللی محروم می شدند.

 

منبع: مهر
  • ناشناس ارسالی در

    سلام...امریکاباترفندوبهانه گیری دنبال کشاندن جنگهای نیابتی ومنطقه ای به مرزهای ایران اسلامی است درداخل کشورهم یک عده ازموقعیت تحریمی سواستفاده می کنندبااحتکارکالاهاباگرانفروشی .وتبعیض طبقاتی واختلاس ومفسداقتصادی .ایران اسلامی باشدت قوای نظامی بایدمرزهاراحفظوتقویت روحیه نیروهای مسلح مدتوجه قرارگیرد....برای جلوگیری ازیاس وناامیدی دردل مردم درمشارکتهای عمومی بامفسدین اقتصادی محتکران وکسانی که به بیت المال دستبردمی زنندبرخوردکند

ارسال نظر