|
کدخبر: 146285

ذوب آهن اصفهان به گمرگ اولتیماتوم داد + سند

مدیران ذوب آهن اصفهان مدعی شده‌اند که گمرک ایران مانع از تکمیل فرآیند صادرات محموله‌های این شرکت شده است.

اعضای هیات مدیره ذوب آهن اصفهان در مصوبه اخیر خود ضمن اشاره تصمیمات هیات مدیره برای تعیین تکلیف محموله صادراتی از طریق دیوان عدالت اداری، اعلام کرده‌اند که گمرک ایران مانع از انجام صادرات این شرکت شده است.

در متن مصوبه مذکور آمده است، در خصوص توقف صادرات شرکت ذوب آهن اصفهان، توسط گمرک ایران، هیات مدیره پس از بحث و بررسی مقرر کرد تا مدیرعامل به قید فوریت نسبت به اقدام غیر قانونی گمرک اعتراض و عواقب آن را به گمرک ایران و سایر عوامل ذی ربط اعلام نمایند.

سند-ذوب-آهن

چنانچه گمرک ایران ظرف بک هفته موارد موضوع یاد شده را برطرف نکند ( از آنجایی که این اختلال سبب توقف واردات کک و زغال سنگ شده است. متعاقبا مصرف زغال سنگ داخلی را متوقف می‌کند و این بحران سبب تعطیلی تولید ذوب آهن می‌شود و به منظور حفظ منافع ملی و...) مراتب در دیوان عدالت اداری طی دادخواستی پیگیری شود.

پیگیری خبرنگار تسنیم، نشان می‌دهد این موضوع اساسا به گمرک مرتبط نیست بلکه ظاهرا در ادامه دعوای وزارت صمت و فولادیها فعلا برخی مجوزهای سیستمی از سوی وزارت خانه مذکور برای تکمیل فرآیند صادرات صادر نشده است.

به گزارش تسنیم، مشخص نیست ماجرای معطلی محموله صادراتی ذوب آهن اصفهان به دلیل کوتاهی گمرک بوده است یا بخشنامه‌های مرتبط با وزارت صنعت.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر