|
کدخبر: 113862

قیمت مس در دوسال اخیر چگونه بود؟

مس به عنوان یکی از چند بزرگ فلزی، همواره در بورس فلزات شاخص ساز بوده و از این روست که قیمت این محصول در روند بازار بسیار تاثیرگذار است.

معدن قیمت مس در دوسال اخیر چگونه بود؟

مس، مارس ۲۰۱۸ را با قیمت ۶۶۰۰ دلار شروع کرد و تا می‌همان سال تا۶۶۵۰ دلار هم افزایش قیمت داشت ولی پس از آن اگرچه با تعداد نوسانات صعودی و نزولی پرتعداد روبه‌رو شد اما در بلند مدت و تا مارس امسال به کف قیمتی خود در این سال ها، یعنی محدوده ی ۵۱۰۰ دلاری نزول پیدا کرد.

روند قیمتی مس از مارس سال ۲۰۲۰ و تا زمان حال به طور کلی صعودی بوده است به طوریکه توانسته است مرزهای ۶۶۰۰ دلاری را بار دیگر لمس کند واین سوال را در ذهن مخاطبان خود به وجود می‌آورد که آیا این محصول قرمز رنگ بار دیگر قادر خواهد بود به محدوده ی فراتر از ۶۶۰۰ دلاری قدم بگذارد؟

روزهای اوج و درخشان مس به می‌تا ژوئن ۲۰۱۸ برمی گردد که ارزشی در محدوده ی۶۶۵۰ دلاری پیدا کرده بود و در مقابل بدترین روزهای این محصول مربوط به مارس تا آوریل امسال می‌باشد که در سطح نزدیک به ۵۱۰۰ دلاری معامله می‌شد.

به عقیده کارشناسان و متخصصین بازار فلزات، قیمت بورسی مس در ماه‌های آینده و در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ در محدوده ی ۶۶۰۰ دلاری باقی خواهد ماند.

منبع: معدن ۲۴

ارسال نظر