|
کدخبر: 132483

دانشگاه فرهنگیان برای کنکور ۹۹ تکمیل ظرفیت دارد؟

در کنکور ۹۹ حدود ۱۲۰۰ ظرفیت دانشگاه فرهنگیان خالی مانده است، در این رابطه معاون دانشگاه فرهنگیان درباره وضعیت تکمیل ظرفیت توضیح می‌دهد.

طبق اعلام دانشگاه فرهنگیان قرار بود در کنکور سال ۹۹، ۲۰ هزار نفر در این دانشگاه پذیرش شوند؛ هم‌اکنون طبق اعلام سازمان سنجش ۱۸ هزار و ۷۹۷ نفر در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شده‌اند. بنابراین حدود ۱۲۰۰ ظرفیت این دانشگاه در کنکور خالی مانده است و این پرسش از سوی داوطلبان مطرح می‌شود که آیا دانشگاه فرهنگیان تکمیل ظرفیت خواهد داشت؟

در همین رابطه طاهر روشندل معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان گفت: ۲۰ هزار ظرفیت جذب دانشجو به تنهایی به دانشگاه فرهنگیان اختصاص نداشت و هزار ظرفیت آن برای دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی است. هم‌اکنون ۱۸ هزار و ۷۹۷ ظرفیت پر شده است که ظرفیت خالی باید از طریق تکمیل ظرفیت پر شود.

وی افزود: منتظر هستیم ببینیم آیا سازمان سنجش تکمیل ظرفیت را می‌پذیرد تا این ظرفیت خالی پر شود یا خیر. البته ما پیگیری خواهیم کرد؛ طبق روال عادی اواسط آبان هر سال تکمیل ظرفیت انجام می‌شود اما امسال با توجه به اینکه نتایج دیر اعلام شده شرایط قدری متفاوت‌تر است و نمی‌دانیم سازمان سنجش برنامه‌ای برای تکمیل ظرفیت خواهد داشت یا خیر.

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش نیز گفته است: پیش‌بینی ما برای امسال این است که برای دانشگاه فرهنگیان و در رشته‌های سوابق تحصیلی فرصتی را برای تکمیل ظرفیت اعلام کنیم.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر