|
کدخبر: 128910

ماجرای حذف آزمون داخلی آموزش و پرورش

سخنگوی کمیسیون آموزش گفت که تصویب کلیات ورود معلمان به آموزش‌وپرورش بدون برگزاری آزمون تحت تأثیر فشار افکار عمومی و احساسات صورت گرفت.

فرهنگ ماجرای حذف آزمون داخلی آموزش و پرورش

حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی، با اشاره به تصویب کلیات «طرح اصلاح ماده‌الحاقی به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش‌ و پرورش» و حذف شرکت در آزمون داخلی این وزارتخانه گفت: ورود معلمان به آموزش‌ و پرورش بدون برگزاری آزمون خلاف منویات مقام معظم رهبری است، ولی تصویب این کلیات تحت تأثیر فشار افکار عمومی و احساسات صورت گرفت.

او ادامه داد: کمیسیون آموزش و تحقیقات درباره این طرح به گونه‌ای تخصصی نظر داد و طبق فرمایش رهبر انقلاب، معلمان فقط از دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی باید جذب شوند، در نتیجه کمیسیون باید کاری کند که منویات رهبری رعایت شود.

حجت‌الاسلام فلاحی یادآور شد: آزمون دهندگان جهت استخدام در آموزش‌ و پرورش برای تاریخ پیش از مهر ماه ۱۳۹۱ بوده‌اند و متقاضیان مهر ۹۱ به بعد هنوز تعیین تکلیف نشده‌اند، چراکه بودجه لازم برای استخدام آنها وجود ندارد و به صورت حق‌التدریس عمل می‌کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات تأکید کرد: در میان معترضان به برگزاری آزمون که روبه‌روی مجلس شورای اسلامی تجمع کرده‌ بودند، برخی معلمان غیرانتفاعی و بعضی هم نیروهای نهضت سوادآموزی پیش از سال ۹۱ بودند که در آزمون پذیرفته نشده‌اند.

او بیان کرد: ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان ویژه افرادی است که از دانشگاه‌های دیگر متقاضی حضور در آموزش‌ و پرورش هستند و به عنوان حق‌التدریس همکاری می‌کنند. این افراد باید مسیر دوره‌های دانشگاه فرهنگیان را بگذرانند.

در هفته‌های گذشته، جمعی از فرهنگیان شامل آموزشیاران نهضت سوادآموزی و نیروهای حق‌التدریسی با تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی خواستار حذف شرط برگزاری آزمون برای استخدام در آموزش‌ و پرورش بودند.

 

منبع: خبر آنلاین
  • ناشناس ارسالی در

    باسلام
    لطفا افراد قبول شده در آزمون را طبق مصوبه ی قانون بفرستید دانشگاه فرهنگیان .تا فرقی باشد بین کسی که تلاش کرده و خودرا به اثبات رسانده.

  • ناشناس ارسالی در

    متاسفانه ولت به انواع بهانه ها نمیخواهد آموزشیاران وآموزش دهندکان را استخدام کند فقط قانون را
    دور می زند

ارسال نظر