|

بخوانید :

کدخبر: 289610

سریال های ویژه نوروز و رمضان + عکس

تلویزیون برای ایام نوروز و ماه رمضان امسال ۱۱ سریال ایرانی و خارجی آماده پخش کرده است که از شبکه‌های سیما به روی آنتن می‌برد.

سینما و تلویزیون سریال های ویژه نوروز و رمضان + عکس

پنج سریال ایرانی و شش سریال خارجی در گونه های  طنز، تاریخی، درام، جاسوسی و ... در جدول پخش شبکه های سیما برای ایام نوروز و ماه مبارک رمضان قرار گرفته است که در آستانه آغاز این مناسبت ها، حالا به تایید معاونت سیماهم رسیده است.

در میان سریال های ایرانی «نون خ ۴» با توجه به سابقه موفقی که در جذب مخاطب داشته است از شانس های دریافت عنوان پربیننده ترین سریال نوروز و رمضان ۱۴۰۲ است. هرچند باید منتظر بود و دید که آیا ساخته سعید آقاخانی می تواند در فصل چهارم هم موفقیت گذشته را تکرار کند یا مانند اغلب سریال های دنباله دار تلویزیون، در وادی تکرار و کلیشه ها می افتد.

همچنین سریال تاریخی «جشن سربرون» مجتبی راعی که در آخرین روزها با نام «آتش و باد» به بیننده تلویزیونی معرفی شد، پس از پشت سر گذاشتن روزهای پرحاشیه به لحاظ ساخت در دوران کرونا و مرگ بازیگر این سریال بر اثر ابتلاء به ویروس، حالا به نوبت پخش رسیده و اگر از سوی مخاطب مناسب پخش در این مناسبت تشخیص داده شود، از شانس های تلویزیون برای جذب بیننده محسوب می شود.

از دیگر نکات قابل توجه در میان سریال های نوروز و رمضان ۱۴۰۲ نگاه ویژه به تولیدات آسیایی در میان مجموعه های خارجی است؛ چیدمانی که به گفته خود تلویزیون تلاش شده در انتخاب فیلم های نوروزی هم رعایت شود. بر این اساس، پخش سریال هایی از کشورهای مصر، سوریه و کره جنوبی را در روزهای پیش رو شاهد هستیم.

دیگر سریال خارجی تلویزیون همزمان با آغاز سال جدید، «راه آهن زیرزمینی» است که بر اساس رمانی از نویسنده مشهور «کلسن وایتهد» ساخته شده است. خیلی از آمریکایی‌ها و انگلیسی زبان‌ها وایتهد را زمانی شناختند که «باراک اوباما» نام کتابی از او را در فهرست پنج کتاب برگزیده‌اش برای خواندن در یک فصل انتخاب کرد. کتاب «راه آهن زیرزمینی» این نویسنده سال ۲۰۱۷ پولیتزر و جایزه ملی آمریکا را از آن خود کرده بود.

ضمن اینکه سریال «جانشینی» یا وراثت هم در چیدمان نوروزی صداوسیما قرار گرفته است که مجموعه ای آمریکایی است و موفقیت های بسیاری را از آن سازندگان خود کرده است. جانشینی در سال ۲۰۱۸ یکی از برندگان جایزهٔ ۱۰ برنامه تلویزیونی برتر بنیاد فیلم آمریکا شد. این مجموعهٔ تلویزیونی در سال ۲۰۱۹ برنده جوایز بهترین برنامهٔ بین‌المللی بفتا، بهترین فیلنامه سریال درام در هفتاد و یکمین جوایز امی ساعات پربیننده و جایزه گلدن گلوب بهترین مجموعه تلویزیونی ـ درام شد. برایان کاکس نیز در سال ۲۰۱۹ برای بازی در نقش لوگان روی در این مجموعه، جایزهٔ بهترین بازیگر مرد گلدن گلوب را دریافت کرد.

سریال-صداوسیما

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...