|

بخوانید :

کدخبر: 284230

اظهار نظر پاپ درباره برجام

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان امروز دوشنبه در جریان نطق خود، خواستار از سرگیری مذاکرات رفع تحریم‌ها شد.

پاپ در جریان نطق امروز خود که به صورت زنده از تارنمای «واتیکان نیوز» پخش شد، اعلام کرد: نگرانی خاصی به دلیل وقفه در مذاکرات برای ازسرگیری برجام که به «توافق هسته ای ایران» معروف است، به وجود آمده است.

وی در سخنان خود همچنین خطاب به اعضای هیات‌های دیپلماتیک که برای تبریک سال نو میلادی به «سریر مقدس» رفته بودند، ابراز امیدواری کرد که هر چه سریعتر یک راه حل ملموس برای تضمین آینده‌ای امن‌تر به دست آید.

اظهارات رهبر کاتولیک‌های جهان در حالی مطرح شد که گفت‌وگوها درباره ازسرگیری اجرای کامل برجام پس از ماه‌ها رایزنی‌های فشرده به مرحله‌ای رسیده است که چنانچه ایالات متحده آمریکا به عنوان طرف نقض کننده برجام مطالبات منطقی ایران و الزامات شکل‌گیری یک توافق پایدار و قابل اتکاء را بپذیرد، توافق نهایی حاصل خواهد شد.

قریب به اتفاق کشورهای مشارکت کننده در گفت‌وگوها، خواهان جمع‌بندی سریع‌تر مذاکرات هستند اما دستیابی به توافق نهایی در انتظار تصمیم‌های سیاسی ایالات متحده آمریکا در خصوص چند موضوع باقی‌مانده مهم و کلیدی است.

جمهوری اسلامی ایران هم تاکید دارد که اگر طرف آمریکایی واقع‌بینانه عمل کند، امکان دستیابی به توافق در وین وجود دارد. توافق مد نظر ایران سندی است که تحریم‌ها به صورت حداکثری رفع و منطقه‌هم از اجرای آن بهره‌مند شود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...