|
کدخبر: 175120

اولیانوف:عزم راسخ در مذاکرات وین وجود دارد

نماینده روسیه در وین در صفحه توییترش اظهار کرد که مذاکره کنندگان کمیسیون مشترک برجام اراده سیاسی رقم زدن نتیجه‌ای مثبت برای این مذاکرات را دارند.

سیاست اولیانوف:عزم راسخ در مذاکرات وین وجود دارد

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در پاسخ به کاربری که در واکنش به پیام توییتری قبلی او مبنی بر  آمادگی اعضای کمیسیون مشترک برجام برای به کار بستن حداکثر تلاششان در راستای حل و فصل مسائل باقی مانده و به نتیجه رساندن موفقیت آمیز مذاکرات در اسرع وقت، گفته بود  «آمادگی دربرگیرنده طیف گسترده ای از رنگ هاست»، در صفحه توییترش نوشت: عزم راسخ به جای آمادگی، اگر رضایت بخش است. این کلمه مناسب تری برای توصیف حالت کنونی مذاکره کنندگان در مذاکرات برجامی وین است. تمامی آن ها علیرغم دیدگاه های گوناگون نسبت به برخی مسائل، اراده سیاسی اطمینان یافتن از نتیجه موفقیت آمیز مذاکرات را دارند. 

اظهارات اولیانوف در پی این مطرح می شود که روز گذشته دور پنجم گفت‌وگوهای کمیسیون مشترک برجام درباره لغو تحریم های آمریکا و بازگشت احتمالی این کشور به برجام با از سرگیری نشست کمیسیون مشترک برجام در شهر وین اتریش آغاز شد.

در این نشست که با حضور هیأت‌های ایران و کشورهای عضو برجام در محل گراندهتل وین برگزار شد، روسای کلیه هیات ها با اشاره به دستاوردهای حاصله در چهار دور قبلی مذاکرات به‌ویژه دور چهارم و با استقبال از استمرار تفاهم فنی جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، بر جدیت و تعهد خویش برای تداوم کار فشرده با تمرکز بر موضوعات اصلی باقی مانده تاکید کردند.

 به روال معمول ادوار مذاکرات، در این دور نیز نشست های متعدد دوجانبه و چندجانبه در سطوح روسای هیات ها و کارشناسان در دستورکار هیات ها قرار داشت.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...