|
کدخبر: 135088

شیوه جدید برگزاری جلسات مجلس شورای اسلامی

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز هیأت رئیسه مجلس گفت: در نشست امروز مقرر شد تا جلسات علنی مجلس در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری ساعت هفت و چهل و پنج دقیقه برگزار شود.

سیاست شیوه جدید برگزاری جلسات مجلس شورای اسلامی

حسین‌علی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز هیأت رئیسه مجلس گفت: در نشست امروز مقرر شد تا جلسات علنی مجلس در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری ساعت هفت و چهل و پنج دقیقه برگزار شود.

وی ادامه داد: بر اساس تصمیمی که امروز در هیأت‌رئیسه اتخاذ شد بنا شد تا در بخش اول کار در صحن یعنی از ساعت هفت و ۴۵ دقیقه تا ۹ و ۴۵ دقیقه بررسی و تصویب طرح‌ها و لوایح که نیاز به حضور دوسوم نمایندگان دارد در دستور کار قرار گیرد و در بخش دوم جلسات صحن نطق‌ها و تذکرات در دستور کار باشد که در بخش دوم جلسه با حضور تعداد کمتری از نمایندگان ادامه خواهد داشت و با حضور نصف به علاوه یک جلسه رسمیت خواهد داشت.

عضو هیأت‌رئیسه مجلس اظهار داشت: در مورد نحوه برگزاری جلسات مجلس در هفته و هفته‌های بعد و اعمال محدودیتهای احتمالی در هفته بعد تصمیم‌گیری خواهد شد.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: در مورد جلسات کمیسیونها نیز جلسات در دو نوبت از ساعت ۱۳ تا ۱۵ و از ساعت ۱۵ تا ۱۷ برگزار می‌شود و با توجه به وسعت و فضای باز تالار تشریفات، کمیسیون تلفیق، سالن مشروطه و کمیسیون اصل نود جلسات کمیسیونها در این مکان‌ها برگزار خواهد شد.

 

منبع: فارس

ارسال نظر