|
کدخبر: 176967

شرکت در انتخابات آری مجدد به جمهوری اسلامی است

امام جمعه موقت تهران گفت: یکی از ابعاد مهم گفتمان امام خمینی(ره) مردم سالاری دینی است و امام راحل این گفتمان را احیا کرد.

سیاست داخلی شرکت در انتخابات آری مجدد به جمهوری اسلامی است

حجت‌الاسلام سید احمد خاتمی پنجشنبه شب در حرم مطهر رضوی افزود: تهذیب، تزکیه، گفتمان عدالت و مبارزه با فساد و گفتمان مردم سالاری دینی را امام خمینی(ره) به صحنه آورد. 

وی ادامه داد: در آستانه پیروزی انقلاب ۲ ایده بر کل جهان حکومت می‌کرد یکی ایده لیبرال دموکراسی غرب بود که بخش بزرگی از اروپا و آمریکا را تحت پوشش خود داشت و دومین ایده، ایده سوسیال‌دموکراسی شرق بود که شوروی سابق و برخی از کشورهای دیگر از این ایده تبعیت می‌کردند.

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری گفت: امام راحل عظیم‌الشان ما در این میان ایده سوم را مطرح کردند چرا که مردم سالاری دینی در دنیا نبود و امام آن را به صحنه آوردند.

خاتمی افزود: مردم‌سالاری دینی یعنی آن که چهارچوب، دین است و قانون، قانون دینی است و بعد از آن هم در عصر غیبت حضرت ولی‌عصر این چارچوب دین است و این مهندسی دین در عرصه حکومت است و احدی حق تخطی از احکام دین را ندارد.

وی ادامه داد: مردم سالاری دینی یعنی سلطه مردم بر سرنوشتشان در چارچوب دین چیزی که در لیبرال‌دموکراسی غرب و سوسیال‌دموکراسی شرق نبود

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری گفت: شورای نگهبان کف صلاحیت‌ها را تشخیص می‌دهد  و احراز می‌کند اما سقف این صلاحیت‌ها که انتخاب اصلح است توسط مردم در ۲۸ خردادماه سال ۱۴۰۰ صورت خواهد پذیرفت.

خاتمی افزود: این رای دادن‌ها رأی آری مجدد به نظام جمهوری اسلامی ایران است و آنهایی که توفیق نداشتند در ابتدای انقلاب به این نظام آری بگویند ۲۸ خرداد سال جاری روز بیعت مجددشان با نظام اسلامی است پس هر آن کس که دلداده حاکمیت اسلام در این کشور است در انتخابات پیش رو حضوری شکوهمند خواهد داشت.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...