|
کدخبر: 137316

پشت پرده اختلاف وزیر بهداشت و معاون سابقش چیست؟

سخنگوی دولت درباره اختلافات سعید نمکی و ملک‌زاده توضیح داد.

سیاست داخلی پشت پرده اختلاف وزیر بهداشت و معاون سابقش چیست؟

در هفته‌ای که گذشت استعفای ملک زاده معاون سعید نمکی و سپس نامه سرگشاده او جنجال زیادی به پا کرد. امروز علی ربیعی سخنگوی دولت درباره این اختلافات به رسانه‌ها گفت: «من این اختلاف را یک امر طبیعی و کارشناسی می دانم هر چند بهتر بود که در عرصه عمومی این مسائل بیان نمی شد. وزارت بهداشت یک وزارتخانه علمی است و در اوج پاندمی کرونا اختلاف سیاستی و مدیریتی پیش می آید و نباید آن را سیاسی کرد.

او ادامه داد: نوپدید بودن و ناشناخته بودن ویروس کرونا برای جامعه پزشکی در همه دنیا محل اختلافات علمی و مدیریتی شده است. نه آقای نمکی و نه آقای ملک زاده هیچ کدام دغدغه سیاسی ندارند و از جناح ها می خواهیم به این مسئله از منظر سیاسی دامن نزنند. یک اختلاف نظر علمی و کارشناسی بوده است.

ربیعی گفت: توصیه دولت این است که حوزه سلامت، ملی تلقی شده و به نزاع سیاسی تبدیل نشود. مساله کرونا یک امر ملی بوده و جان مردم جای کار سیاسی نیست. مدیریت نظام سلامت جناب آقای نمکی همواره مورد حمایت رئیس‌جمهور و همه اعضای دولت بوده و همچنان هم مورد حمایت است و همه باید به مدیریت وزارت بهداشت کمک کنیم.

ربیعی

او درپایان گفت: شخصیت آقای نمکی، اقدامات و زحماتی که دارد می‌کشد قابل تشکر است و همه جامعه و دولت قدردان اوست و از تلاش های علمی پژوهشگران از جمله آقای ملک زاده هم تقدیر می کنیم.

 

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر