|

بخوانید :

کدخبر: 269334

هشدار ماکان آریا پارسا در خصوص کلاهبرداری های مهاجرتی

دکتر ماکان آریا پارسا در مصاحبه‌ای در مورد دام کلاهبرداران برای افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر و کار و زندگی در مقاصد موردعلاقه‌شان را دارند هشدار داد.

این کارآفرین جوان که خود عضو کانون کارآفرینی اصفهان است، گفت: "دلیل افزایش میزان کلاهبرداری‌ها مهاجرت، به افزایش محبوبیت مهاجرت و افزایش تقاضا در این زمینه برمی‌گردد."

ماکان-آریا-پارسا

او افزود: "به همین دلیل، واقعاً لازم است آگاه‌سازی بیشتری در سطح جامعه، رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی انجام شود تا مردم جامعه، به‌جز مؤسسات قانونی، به سراغ افراد فاقد وجاهت قانونی، بدون مجوز و یا کلاهبردار نروند."

وی ادامه داد: "برای اینکه ببینیم یک موسسه، به صورت قانونی کار می‌کند یا خیر، چند راه داریم. اولین راه جستجو در سطح اینترنت و سایت خود این مؤسسات و دیدن مجوزات لازم است. در مرحله بعد، پس از مراجعه به این مؤسسات، باید از آنان مدارک لازم را طلب کنیم تا به ما نشان دهند و سپس واریز وجه برایشان انجام دهیم. در مرحله بعد، می‌توانیم از سازمان‌های مربوطه و ذیصلاح، از قانونی بودن چنین مؤسساتی، استعلام بگیریم!"

دکتر آریا پارسا در بخش پایانی اظهاراتش، ابراز امیدواری کرد که شهروندان با اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر و آگاهی کامل‌تر، برای مهاجرت خودشان اقدام کنند و جیب افراد شیاد و فریب‌کار و کلاهبردار را با ناآگاهی و غفلت خودشان، پرتر از این نکنند!

نویسنده: رپورتاژ

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...