|
کدخبر: 133030

آیا شیوع کرونا به رفتار انسان بستگی دارد؟

در حالی که در آستانه زمستان بسیاری از کشورهای جهان موج جدیدی از همه گیری کرونا را سپری می‌کنند، یک تحقیق جدید رابطه بین آب و هوا و شیوع ویروس کرونا را نشان داد.

سبک زندگی آیا شیوع کرونا به رفتار انسان بستگی دارد؟

این مطالعه که توسط دانشگاه تگزاس در آستین برگزار شده، نشان داده است که شیوع کرونا بیشتر از آنکه به آب و هوا ارتباطی داشته باشد به رفتارهای انسانی بستگی دارد.

دیو نیوگی ناظر برگزاری این مطالعه از دانشگاه تگزاس در این باره می‌گوید: آب و هوا نه دوست انسان است و نه دشمن. انتخاب‌های شخصی خطرات ابتلا به کرونا را مشخص می‌کند.

وی که استاد زمین شناسی دانشگاه تگزاس است و هدایت این تحقیق را برعهده داشته، می‌افزاید: مهم نیست که هوا در خارج گرم باشد یا سرد. انتشار ویروس کووید ۱۹ تقریبا به طور کامل به رفتار انسانی بستگی دارد.

نیوگی اضافه می‌کند: این امر به طور اساسی حامل پیام امیدوار کننده‌ای هست. ما به محض اینکه وارد یک فصل سردتری می‌شویم، این به معنای آن نیست که اوضاع بدتر خواهد شد.

داده‌های این مطالعه نشان می‌دهد که اقدامات فردی نظیر مسافرت کردن و یا گذراندن اوقات دور از خانه مهم‌ترین دلایل افزایش شیوع ویروس کرونا بوده است اما درجات گرمی و سردی آب و هوا در مقایسه با عوامل دیگر شیوع کرونا تاثیر واقعی نداشته است.

دکتر نیوجی می‌گوید: گزینه‌های شخصی و رفتارهای اجتماعی در شرایط فعلی بهترین راهها برای کاستن از خطرات ویروس کرونا است.

منبع: بهداشت نیوز

ارسال نظر