|
کدخبر: 121922

گسترش نیوز؛

پسران هم از جلد این کتاب درسی حذف شدند اما مهم نیست!

در کتاب جدید کاراکتر پسر حذف شده و به جای آن ۲ دختر در حال قرائت قرآن هستند.

سبک زندگی پسران هم از جلد این کتاب درسی حذف شدند اما مهم نیست!

چند روزی است که موضوع حذف کاراکترهای کارتونی دختران از کتاب ریاضی سوم دبستان به سوژه داغ شبکه‌های اجتماعی و برخی رسانه‌ها تبدیل شده است.

بعد از توزیع کتاب‌های مقطع ابتدایی در مدارس، برخی کاربران اینترنت، عکس جلد این کتاب را منتشر کردند و در کنار تصویر همین کتاب در سال گذشته قرار دادند. تصاویری که نشان می‌دهد کاراکتر دو دختر گوشه چپ جلد کتاب حذف شده و تنها عکس پسران روی آن باقی مانده است.

این ماجرا باعث شد منتقدان در گروه‌های مختلف، نوک پیکان انتقاد را به سوی آموزش و پرورش بگیرند و سناریوهای متعددی پیرامون حذف دختران از کتب درسی مطرح شد. دقیقا در همین چند روز خبر دیگری منتشر شد. در تصویر مربوط به کتاب قرآن دوم ابتدایی که سال گذشته یک دختر و پسر را در کنار هم در حال قرائت کلام الله مجید نشان می‌داد، حالا تغییرات اساسی رخ داده است. در کتاب جدید کاراکتر پسر حذف شده و به جای آن ۲ دختر در حال قرائت قرآن هستند.

این خبر اما هیچ واکنش و جریانی در سطح جامعه نداشته و بسیار عادی با آن برخورد شد. نه کسی در شبکه‌های اجتماعی از حقوق پسر حذف شده حرف زد و نه رسانه‌ها این موضوع را مهم تلقی کردند. به نظر می‌رسد امروز در جامعه ما نه درباره سانسور حساسیتی وجود دارد نه تفکیک جنسیتی. بلکه فقط موضوع حقوق ضایع شده زنان «مُد» شده است! آنهم با جریان‌سازی‌های غلو شده و بعضا غیر واقعی که فقط قرار است احساسات عمومی را جریحه دار کند. پسرها اگر حذف شدند مهم نیست! فقط دختران نباید حذف بشوند.

ارسال نظر