|

بخوانید :

کدخبر: 253772

امضای ۲ سند همکاری ویژه جام جهانی میان ایران و قطر

گروه استان‌ها ـ وزیر راه و شهرسازی ‌در جریان سفر دوروزه به جزیره کیش از امضای دو سند همکاری ویژه جام جهانی با قابلیت تعمیم آن به دوران بعد از این رویداد بین ایران و قطر خبر داد.

رستم قاسمی در نشست بررسی پتانسیل‌ها و برنامه‌ریزی‌های ایران برای پشتیبانی از جام جهانی با بیان اینکه در سفر رییس جمهور کشورمان به کشور قطر ۱۴ سند همکاری مشترک بین دو کشور به امضا رسید که جام جهانی یکی از این محورهاست، اظهار داشت: این سفر دوروزه به کیش نیز در جریان مذاکره تلفنی رییس‌جمهور کشورمان با امیر قطر برنامه‌ریزی شده است و در قالب آن دو سند همکاری ویژه جام جهانی با قابلیت تعمیم آن به دوران بعد از این رویداد بین طرفین امضا خواهد شد.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود ۵۰۰ هزار نفر از ایران برای تماشای بازی‌های جام‌جهانی به قطر سفر کنند که براساس توافق‌های صورت‌گرفته سعی می‌شود علاوه بر مسافران داخلی، گردشگرانی از خارج کشور و همچنین در صورت امکان شرایط حضور برخی تیم‌ها نیز فراهم شود.

قاسمی با بیان اینکه این پشتیبانی‌ها در سه بخش حمل‌ونقل هوایی، دریایی و اسکان مسافران داخلی و خارجی خواهد بود، عنوان کرد: اکنون در حال برنامه‌ریزی هستیم تا زمینه‌ای فراهم شود علاقه‌مندان و گردشگران خارجی در اوقات فراغت خود با سفر به ایران از جاذبه‌های کشورمان نیز بازدید کنند.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: امروز همزمان با سفر وزیر حمل‌ونقل و ارتباطات دولت قطر دو توافقنامه در حوزه حمل‌ونقل ریلی و هوایی برای برقراری خطوط پروازی و دریایی در دوران برگزاری جام جهانی و بعد از آن، به امضا می‌رسد.

براساس این گزارش، روزهای یکشنبه و دوشنبه ۲۱ و ۲۲ فروردین ماه، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و جاسم بن سیف السلیطی، وزیر حمل‌ونقل و ارتباطات دولت قطر با حضور در جزیره کیش دیدارهای دوجانبه با هم خواهند داشت.

این وزرا در خصوص پشتیبانی ایران از برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از جمله راه‌اندازی خطوط منظم کشتیرانی بین بنادر دو کشور و توافق برای استفاده بیشتر خطوط هوایی تجاری قطر از آسمان ایران دیدار و گفت‌وگو خواهند داشت و تفاهمنامه‌هایی نیز امضا خواهند کرد.

همچنین بازدید از برخی جاذبه‌های گردشگری و زیرساخت‌های حمل‌ونقل کیش از دیگر برنامه‌های این وزرا در سفر به جزیره کیش است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...