|
کدخبر: 131303

کاهش ۲۰ درصدی قیمت مسکن به این شرط

دبیر انجمن انبوه‌سازان قم می‌گوید: در این بازه زمانی تمام دولتمردان منتظر نتایج انتخابات امریکا هستند؛ معتقدیم چنانچه بایدن به عنوان گزینه اصلی ریاست جمهوری امریکا رای بیاورد ممکن است که نرخ مسکن تا ۲۰ درصد هم کاهش یابد.

راه و مسکن کاهش ۲۰ درصدی قیمت مسکن به این شرط

با رشد متوسط نرخ مسکن در تهران و رسیدن آن به متری ۲۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برخی معتقدند که نرخ مسکن ممکن است با روی کار آمدن بایدن، گزینه انتخابات ریاست جمهوری امریکا کاهش پیدا کند. آیا انتخابات امریکا تاثیری در کاهش نرخ مسکن ایران دارد؟

دبیر انجمن انبوه‌سازان قم درباره تاثیر انتخابات امریکا بر روند بازار مسکن ایران گفت: افزایش دوباره متوسط نرخ مسکن در تهران نشان‌دهنده آن است که سیاست‌های پولی و بانکی ما روند آشفته‌ای دارد. در این بازه زمانی تمام دولتمردان منتظر نتایج انتخابات امریکا هستند؛ معتقدیم چنانچه بایدن به عنوان گزینه اصلی ریاست جمهوری امریکا رای بیاورد ممکن است که نرخ مسکن تا ۲۰ درصد هم کاهش یابد؛ چرا که ممکن است ارتباط بانکی ما با سایر کشورها تسهیل شود، مطالبات ارزی ما از کشورها آزادسازی شود که با ورود پالت‌های دلار نرخ مصالح ساختمانی نیز ارزان خواهد شد.

محمدعلی ربانی افزود: از سوی دیگر چنانچه ترامپ پیروز این انتخابات شود، ممکن است که تحریم‌ها علیه کشورهایی که با ما مراودات تجاری دارند، بیشتر شود که در این شرایط نیز نرخ مسکن نیز ممکن است دوباره افزایش یابد.

او اظهار کرد: نرخ مسکن ارتباط مستقیمی بر روند نرخ دلار دارد. چنانچه دولتمردان بتوانند بازار ارز را مدیریت و کنترل کنند نرخ مسکن نیز روند با ثباتی خواهد داشت.

 

منبع: تجارت نیوز
  • جوون بیچاره ارسالی در

    لعنت به شماها که جوونارو بدبخت کردید لعن ت برشما:-(

ارسال نظر