|
کدخبر: 128356

ماجرای اخطار به مالکان خانه چیست؟

مالکان مسکن باید فرم خوداظهاری ملک خود را در سامانه «املاک و اسکان» تکمیل کنند، علی‌رغم انجام این خوداظهاری توسط برخی از مالکان پیامک جدیدی با عنوان اخطار نهایی برای انها ارسال شده، این در حالی است که این سامانه اختلال دارد و امکان ورود برای مالکان وجود ندارد.

حسین میرزایی، مشاور حوزه دولت الکترونیک در توئیتی اعلام کرد: «اگر قبل از سال ۹۳ ملکی را خریداری کرده باشید و هیچ معامله‌ای در دفاتر اسناد رسمی انجام نداده باشید، اطلاعات مالکیت شما بر اساس سند تک برگی در سامانه ملی املاک و اسکان وجود ندارد! اینجاست که باید اطلاعات ملک خود را بطور کامل خوداظهاری کنید.»

در این راستا چند هفته قبل برای برخی از مالکان این پیامک ارسال شد: «مالک محترم برای تعیین وضعیت سکونت و مالکیت املاک خود، ظرف مدت ۱۰ روز آینده به سامانه املاک و اسکان به آدرس https: //amlak.mrud.ir مراجعه نمایید.»

پس از انجام خوداظهاری توسط این مالکان، طی چند روز گذشته پیامک دیگری برای مالکان ارسال شده که در صورت عدم تعیین وضعیت مالکیت سکونت مشمول پرداخت مالیات می‌شود.

در این پیامک که از سوی وزارت راه‌وشهرسازی با عنوان «آخرین اخطار» ارسال شده، آمده است: «مالک محترم: درصورت عدم تعیین وضعیت مالکیت وسکونت املاک خود در سامانه املاک واسکان به نشانی https: //amlak.mrud.ir تا ۹۹/۰۷/۲۸ مشمول پرداخت مالیات بر خانه‌های خالی می‌شوید وزارت راه و شهرسازی»

علی‌رغم انجام خوداظهاری پس از دریافت پیامک اول، وقتی مالکان براساس پیامک دوم وارد لینک ارسال شده می‌شوند، سامانه املاک و اسکان باز نمی‌شود و با اخطار مواجه می‌شوند.

 

منبع: تجارت نیوز
 • ناشناس ارسالی در

  سلام ابوالفضل سروری هستم
  مالک دو واحد آپارتمان ۶۴متری ۶ساله و یک آپارتمان ۷۱متری کلنگی ۵۰ساله که در آپارتمان ۶۴متری خودم با خانواده ساکن هستم و آپارتمان ۷۱متری کلنگی را سال ۹۸خریدم و بلافاصله چون پول کم داشتم با بدبختی رهن کامل دادم واصلا خالی نیست .
  لطفا مشکلات سایت خوداحضاری را بر طرف کنید چون اصلا باز نمی شود بعدا مردم را تهدید به گرفتن مالیات خانه خالی کنید

 • حسین ارسالی در

  ای کسانی که برای مردم پیام ارسال میکنید به سامانه املاک بروید و فرم را پر کنید . ساما نه باز نمیشود ای فریاد ماچه کار کنیم.

 • ناشناس ارسالی در

  خواهشمند است سامانه املاک را باز کنید عاجزانه التماس میکنیم سامانه را باز کنید .اینقدر مرا نگران نکنید .

 • حميد انصارى ارسالی در

  هركارى ميكنم نميتونم وارد سايت اعلامى بشم اول زيرساختاتون رو درست بفرماييد بعد مردم رو بندازيد تو دلهره وتهديد كنيد. تواين وضع اقتصادى همه به اندازه كافى مشكلات داريم.بسه ديگه

 • عبادی ارسالی در

  ًثبت۳ ملک اضافی به نام این جانب.. من یک خانه ۱۲۰متری کلنگی قدیمی که سال در۱۳۶۷وهمکنون یکی از دوستانم در آن ساکن است ویک آپارتمان۸۱ یک متری دارم که خودم در آن ساکن هستم .هرچه مابقی هست بردارید .با این سامانتون که دارید مردم را شکنجه میکنید .

 • محمد ارسالی در

  باز نمیشود!!!

 • سعید ارسالی در

  سلام / باز مردم همیشه در صحنه صف کشیدند که مالیات پرداخت کنند و در ازائ ان هیچ خدماتی دریافت نمی کنند و واقعا ما مردمان خربی هستیم که هیچ اعتراضی نداریم فقط نهایتا بگوییم لطفا تعداد کو....ها رو زیاد کنید زیاد معطل نشیم

 • ناشناس ارسالی در

  درب وزارتخانه را باید گل گرفت که کفایت اداره یک سایت را ندارد.

 • ناصر ارسالی در

  من مالک دو واحد آپارتمان میباشم که یکی از آنها رو باخانواده استفاده میکنم ودیگری رو بارهن دادن و وام بانکی دوازده ساله که هنوزم اقساط پرداخت میکنم همراه همسرم که دو نفری بعداز چند سال کار کردن که پشتوانهای برای بازنشستگی مان باشد حالا تحدید میشیم که مالیات خانه خالی به شما تعلق میگیرد الان سایت باز نمیشه نمیدونیم چه کار کنیم

 • ناشناس ارسالی در

  کسانی که در مسافرت هستند و با اقدام توسط شماره همراه وکیل رسمی آنان کد اعتبارسنجی برای وکیل ارسال نمیشود تکلیف چیست؟

 • ناشناس ارسالی در

  کسانی که مسافرت خارج از کشور هستند و دریافت پیامک ندارند باید چکار کنند؟

 • امید ارسالی در

  سایت به هیچ عنوان باز نمیشه . بهتر بودابتدا خانه های خالی را پیدا میکردید نه اطلاعات ملکی.

ارسال نظر