|
کدخبر: 196644

نوسان های معنادار قیمت خودرو / خداحافظی مشتریان با بازار

موتمنی گفت: از زمانی که قیمت خودرو در بازار افزایش یافت، بازار خودرو بدون مشتری مانده است.

خودرو نوسان های معنادار قیمت خودرو / خداحافظی مشتریان با بازار

سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در خصوص آخرین وضعیت بازار خودرو، گفت: قیمت خودرو با نوسانات نرخ ارز، تغییر می کند این در حالی است که بازار خودرو هم اکنون در آرامش به سر می برد چراکه همزمان با افزایش نرخ خودرو تقاضا برای خرید آن کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با بیان اینکه از زمانی که قیمت ارز از کانال ۲۵ هزار تومانی عبور کرد، مشتری برای خرید خودرو به شدت کاهش یافت، تشریح کرد: با افزایش نرخ ارز، فروشندگان قیمت خودرو را بالا اعلام می کردند، در صورتی که مشتری برای آن وجود نداشت تا بر اساس معاملات قیمت واقعی را تعیین کنند.

این مقام مسئول تشریح کرد: در چند روز گذشته قیمت خودروها بیش از نرخ واقعیشان اعلام شد چرا که در این مدت خرید و فروشی در بازار انجام نشده بود که بر اساس آن قیمت مشخصی در بازار تعیین شود و در نتیجه نرخ ها کاذب بوده است.

آیا عرضه توسط خودروسازان کاهش یافته است؟

موتمنی درباره علت افزایش قیمت خودرو در چند ماه گذشته گفت: عرضه خودرو توسط خودروسازان طی ۲ تا ۳ ماه گذشته کاهش یافته و همین امر بر افزایش نرخ خودرو تاثیر گذاشت.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با تاکید بر اینکه قیمت خودرو اکنون روند کاهشی دارد، گفت: زمانی که قیمت ارز عقب نشینی می کند، قیمت خودرو همسو با روند نرخ ارز تغییر می کند و اکنون قیمت خودرو در این روند قرار گرفته است.

این مقام مسئول بیان کرد: نرخ ارز با زمانی که ارز وارد کانال ۲۳ تا ۲۴ هزار تومان قرار بگیرد میزان و تقاضا برای خرید خودرو در بازار افزایش می یابد که با افزایش نرخ ارز عکس این روند اتفاق می افتد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 • وطن ارسالی در

  قیمت خودرو برگرفته از بی توجهی مجلس و حمایت انحصاری دولت و اعطای تسهیلات از بیت المال ( مال ملت ) به صنایع مافیایی و رانتی خودرو می باشد .
  هر زمان وجدان بیداری در کشور دیده شد!!! نه تنها خودرو بلکه معاش و حتی کشور آباد می شود %%

 • ناشناس ارسالی در

  دلارزیر۱۵۰۰۰تومان میشه ماشبن تا۳۰۰درصدری زش میکنه واردات خودروانجام میشه وتوافق ه م حتمی هست تودام دلالان نیفتید

 • عدالت ارسالی در

  نرخ توسط خودروسازان در بازار و با همکاری دلالان و بنگاه داران بالا میره و بعد از اون با کاهش اندک مجوزی برای گران کردن ص دباره خودرو توسط خودروساز میشه.
  ال آن یکساله که من ثبتنام می کنم و خبری از موفقیت نیست اما اطرافم افراد زیادی می بی نم که برای دلالی و خرید و فروش خودروها د ر ثبتنام ها موفق می شوند

 • ناشناس ارسالی در

  من که عمرا پول مازراتی رو بدم سوار هاچبک دوزاری یا پارس لگن بشم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...