|
کدخبر: 160791

بازگشت دوباره این شاسی بلند چینی به بازار خودروی ایران

شواهد نشان می‌دهد خودرو شاسی بلند چانگان CS۳۵ در راه ورود به بازار ایران است.

خودرو بازگشت دوباره این شاسی بلند چینی به بازار خودروی ایران

انتشار عکسی در یک خودروبر در اتوبان ساوه- تهران که خودرو چانگان CS۳۵ را حمل می کرد، این گمانه را مطرح کرده است که این شاسی بلند پرطرفدار چینی دوباره در ایران تولید و روانه بازار خودرو می شود. در گذشته هم چنین تصاویری از اس دبلیو ام G۰۵ منتشر شده بود و به فاصله اندکی این خودرو در تهران رونمایی شد.

نسخه پلاس این خودرو چند هفته پیش وارد بازار چین شد و حالا بعد از مدت کوتاهی این خودرو در جاده های ایران دیده می شود. جاده های ایران مسیر ترانزیتی بسیاری از خودروهای خارجی است که بیشتر آنها غیر چینی هستند،‌به همین دلیل به نظر می رسد مقصد اصلی چانگان CS۳۵ جدید همین جا باشد. البته هنوز درباره اینکه چه شرکتی چانگان CS۳۵ جدید را عرضه می کند، اطلاعاتی منتشر نشده است.

چرا تولید چانگان در ایران متوقف شد؟

چانگان CS۳۵ در سالهای ۹۵ تا ۹۸ توسط شرکت سایپا مونتاژ می شد. این کراس‌اوور شهری که با همکاری فورد توسعه یافته، به سرعت در بازار محبوب شد و و توانست رقبایی مثل ام وی ام X۲۲ و جک S۳ را به چالش بکشد.

پس از تحریم‌های بین‌المللی علیه صنعت خودروسازی و کوچ شرکای چینی خودروسازان از ایران، تولید چانگان CS۳۵ نیز متوقف شد.سایر برنامه‌های چانگان برای توسعه فعالیت خود و عرضه محصولات جدید نیز تحت تاثیر این تحریم‌ها لغو شد.

اما حالا و پس از گذشت مدتی به نظر می‌رسد که چانگان CS۳۵ در راه ورود به بازار خودرو ایران است و دوباره می تواند بساط رقبایش را بهم بریزد. کارشناسان بازار خودرو معتقدند چانگان به محض ورود به ایران به فروش بالایی دست پیدا می کند، چون قیمت این خودرو در مقایسه با خودروهایی مثل تیگو یا اس دبلیو ام G۰۱ حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان کمتر است.

منبع: کاماپرس

ارسال نظر