|
کدخبر: 136591

شکار خودروی جدید چینی در بازار ایران + تصاویر

روز گذشته دوباره تصاویر جدیدی از نسخه استتار شده «جتور X۷۰»، رویت شد.

خودرو شکار خودروی جدید چینی در بازار ایران + تصاویر

در نخستین روز هفته جاری حضور یک دستگاه جتور X۷۰ استتار شده را در جاده‌های کشور گزارش شد. آن طور که از تصاویر دریافتی مشخص است، شرکت ایرانی استتار حداکثری را بر روی بدنه این خودرو اعمال کرده و حتی تا حدودی الگوی شیشه‌های جانبی را با برچسب‌های استتار تغییر داده است.

جتور_2

جتور_3

با کمی دقت به ظاهر چراغ‌های عقب، درِ صندوق، بال عقب، باربند تزیینی، سپر و… می‌توان متوجه شد که این کراس اوور استتار شده همان «جتور X۷۰» است. جتور (Jetour) به عنوان یکی از نشان‌های تجاری گروه «چری» چین به حساب می‌آید و چند سالی است که در زمینه تولید کراس اوور فعالیت می‌کند. جتور X۷۰ هم یک کراس اوور با پلتفرم مشابه به «چری تیگو ۸» است و خودرویی ۷ نفره به حساب می‌آید. جتور ایکس ۷۰ در نسخه‌های مختلف تولید می‌شود و نمونه‌های جتور X۷۰، X۷۰S، X۷۰M، X۷۰S EV، X۷۰ پلاس و X۷۰ کوپه در بحث تریم داخلی و تا حدی ظاهر جلو و عقب با هم متفاوت هستند. با توجه به تصویر خودروی استتار شده، می‌توان گفت که X۷۰ وارد شده به ایران از نمونه معمولی و غیر الکتریکی است و می‌تواند در رده X۷۰ و X۷۰S (با توجه به نام‌گذاری این خودرو در برخی بازارها) قرار بگیرد.

جتور ایکس ۷۰ با پیشرانه ۱٫۵ لیتری به بازارهای هدف صادر می‌شود و فعلا دو نسخه ۱۴۷ اسب بخار و ۱۵۶ اسب بخار را دارد. گشتاور این پیشرانه‌ها به ترتیب ۲۱۰ و ۲۳۰ نیوتن متر است و جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک دوکلاچه توان این پیشرانه را به چرخ‌های جلوی این کراس اوور چینی می‌رساند. ۶ کیسه هوای ۱۰ نقطه ای، سنسور پارک جلو و عقب، استارت دکمه ای، سقف پانورامیک، جلو آمپر دیجیتال، تهویه مستقل جلو و عقب، سنسور نور و باران، چرخش چراغ‌ها در پیچ، سامانه پیشگیری از تصادف، ترمز پارک برقی، درِ صندوق برقی و… از جمله امکانات جتور X۷۰ است.

هنوز به صورت قطعی نمی‌توان گفت که کدام شرکت ایرانی، این نشان چینی را برای همکاری انتخاب کرده است. از سویی این احتمال هم وجود دارد که به غیر از مدیران خودرو، شرکتی دیگر بحث عرضه برند جانبی چری، یعنی جتور را در ایران دنبال می‌کند. پیش از این گفته می‌شد که یکی از واردکنندگان خودرو، برای حضور در بازار خودروهای مونتاژی مذاکراتی را با برندهای جانبی چری آغاز کرده است. از سویی برخی منابع خبری می‌گویند که تولید محصولات جتور، با نشان ایرانی در گروه خودروسازی کرمان (کرمان خودرو) انجام خواهد شد.

منبع: اسب بخار

ارسال نظر