|
کدخبر: 132115

وضعیت سلامتی سفیر ایران پس از حمله تروریستی در دانشگاه کابل

یک منبع نزدیک به "بهادر امینیان" سفیر ایران در افغانستان اعلام کرد که به دنبال انفجار و حمله تروریستی صبح امروز دوشنبه در دانشگاه کابل، سفیر و همراهان وی که همزمان با وقوع این حمله برای گشایش نمایشگاه مشترک کتاب ایران و افغانستان در این دانشگاه به سر می‌بردند، از دانشگاه خارج شدند و در سلامت کامل به سر می‌برند.

حوادث وضعیت سلامتی سفیر ایران پس از حمله تروریستی در دانشگاه کابل

این منبع نزدیک به سفیر ایران در افغانستان گفت که «بهادر امینیان» هنگام حمله مهاجمان در مراسم افتاحیه نمایشگاه مشترک کتاب ایران و افغانستان در دانشگاه کابل حضور داشت اما وی و شرکت‌کنندگان ایرانی و سایر همراهان به سلامت از دانشگاه خارج شدند.

وی تصریح کرد برنامه افتتاحیه نمایشگاه مشترک کتاب ایران و افغانستان در دانشگاه کابل امروز دوشنبه ۱۲ آبان ماه رأس ساعت ۹ صبح به وقت محلی آغاز شد و زمانی که مهاجمان وارد دانشگاه شدند، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در حال سخنرانی بود.

وی افزود: محلی که تروریست‌ها از آنجا وارد دانشگاه کابل شدند، فاصله زیادی با محل برگزاری مراسم داشت و به این ترتیب بعید به نظر می‌رسد که هدف حمله، مراسم افتتاحیه بوده باشد.

پیش از ظهر امروز پنج مهاجم وارد دانشگاه کابل شده و پس از انفجار در دروازه ورودی، اقدام به تیراندازی به سوی دانشجویان دانشگاه کابل کردند.

هرچند هنوز میزان تلفات و خسارات این حمله روشن نیست اما شاهدان عینی گفته‌اند که شماری از دانشجویان در این حمله کشته و تعدادی هم زخمی شده‌اند.

درگیری هنوز هم ادامه دارد و نیروهای دولتی برای از بین بردن مهاجمان وارد صحنه شده‌اند و دانشگاه کابل تخلیه شده است.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر