|
کدخبر: 84688

سهمیه طرح ترافیک کم می‌شود؟

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد که سهیمه طرح ترافیک سالانه امسال کم نمی‌شود.

گسترش‌نیوز: «حجت نظری» اظهار کرد: خبرنگاران و اقشاری که برای طرح ترافیک مشمول سهمیه می‌شدند، امسال نیز همانند سال‌های گذشته سهمیه دریافت می‌کنند.

وی گفت: سهمیه هایی که از پیش تعیین شده بود برقرار است و به همان کمیت سال گذشته ارائه می‌شود.

نظری با اشاره به کیفیت ارائه طرح ترافیک به اقشار مختلف اظهارکرد: مطابق سال گذشته کارگروهی متشکل از کمیسیون‌های عمران، حمل‌ونقل، فرهنگی و اجتماعی برای کیفیت و چگونگی ارائه سهمیه طرح ترافیک خبرنگاران تصمیم‌گیری می‌کنند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران بر شفاف‌سازی در حوزه ارائه سهمیه طرح‌های ترافیک تاکید و خاطر نشان کرد: تمام طرح هایی که در قالب سهمیه به شهروندان ارائه می‌شود باید به اطلاع عموم برسد.

وی تاکید کرد: شهروندان حق دارند بدانند که عوارضی که از آنها دریافت می‌شود و بخشی از آن در قالب سهمیه ارائه می‌شود، به کدام بخش از جامعه، به چه میزان و با چه ترتیبی در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرند.

نسخه سال آینده طرح ترافیک شهر تهران چندی پیش با تغییرات جزئی در میزان عوارض در شورای اسلامی شهر تهران، تصویب شد؛ رقم پایه نرخ عوارض تردد در محدوده‌های کنترل ترافیکی شهر موسوم به حلقه اول و دوم طرح ترافیک در محدوده مرکزی شهر که در امسال ۲۳ هزار تومان بود، در سال آینده حدود یک‌پنجم افزایش یافته و به ۲۸ هزار تومان رسیده است.

در عین حال کلیات فرمول محاسبه نرخ عوارض مانند سال گذشته تابعی از زمان ورود و خروج در محدوده، نوع معاینه فنی خودرو (عادی یا برتر)، زمان پرداخت (دو سر پیک، یک‌سر پیک و غیرپیک) و محدوده تردد (حلقه اول یا دوم) خواهد بود.

بر اساس آمار سال گذشته به ۲ هزارخبرنگار طرح ترافیک با سهمیه خبرنگاری ارائه شد؛ برخی توانیابان، جانبازان، پزشکان سهمیه طرح ترافیک دریافت می‌کنند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر