|

بخوانید :

کدخبر: 288814

تعیین نرخ کرایه‌های تاکسی، اتوبوس و مترو در سال آینده

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران از بررسی بهای بلیت ناوگان حمل و نقل عمومی و کرایه تاکسی در عصر یکشنبه خبر داد.

سید جعفر تشکری هاشمی در حاشیه برگزاری یکصد و سی و سومین شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در ارتباط با تعیین نرخ کرایه‌های تاکسی، اتوبوس و مترو در سال آینده، اظهار کرد: در جلسه بعد از ظهر یکشنبه قرار است به این مسئله پرداخته شود و نتایج کارشناسی اعلام و در نهایت در صحن شورای شهر تهران تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی افزود: البته تا به امروز لایحه‌ای به صورت رسمی از سوی شهرداری تهران در ارتباط با نرخ کرایه‌های اتوبوس، تاکسی و مترو در سال ۱۴۰۲ به شورا ارسال نشده و بعدازظهر در جلسه‌ای که با معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خواهیم داشت در ارتباط با نرخ‌های پیشنهادی شهرداری تهران تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، گفت: آنچه که مسلم است ما باید در بخش تاکسی باید ملاحظاتی داشته باشیم چرا که تاکسی متعلق به رانندگان است و تمام هزینه‌ها از جیب آنها پرداخت می‌شود و فعلاً نیز نه دولت و نه شهرداری امکان ارائه سوبسید به رانندگان تاکسی را ندارند. تا جایی که امکان دارد ما حمایت از آنها البته با توجه به شرایط اقتصادی شهروندان خواهیم داشت.

تشکری هاشمی تصریح کرد: البته در موضوع مترو و اتوبوس موضوع متفاوت است و مترو و اتوبوس به عنوان وسایل کاملاً عمومی مطرح هستند ما تسهیلات یارانه‌ای را در قالب بلیط در نظر خواهیم گرفت.

وی گفت: بر اساس مصوبه شورای شهر تهران یک سوم از هزینه بلیط را باید شهرداری حداقل یک سوم را دولت و حداکثر مسافران نیز یک سوم را بدهند که البته ما همیشه میزان دریافتی از مسافران را کمتر در نظر می‌گیریم و امسال نیز همین روش را خواهیم داشت.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا امکان دارد که میزان افزایش کرایه‌های تاکسی، اتوبوس و مترو بر اساس لایحه پیشنهادی شهرداری تهران به تصویب برسد، گفت: در این زمینه ما بعدازظهر جلسه خواهیم داشت و نتیجه آن اعلام می‌شود.

منبع: مهر

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...